Apotheka Beautys on skandinaavia kosmeetika kuu

Apotheka Beautys on skandinaavia kosmeetika kuu

Oleme kadestanud oma Skandinaavia naabreid nende õnneliku ja tervisliku elu ning stiilsete tänavate ja interjööride pärast. Nüüd aga inspireerivad Skandinaavia maad muutma meie igapäevaseid ilurituaale oma kaua hoitud ilusaladuste ja eriliste koostisosadega. Kui olete lõpetanud oma elutoa muutmise hygge-paradiisiks, siis soovitame suunduda Skandinaavia kosmeetika valdkonda.

Skandinaavia stiil kõnetab meid lihtsuse, puhtuse, elegantsuse ja funktsionaalsusega. Samad märksõnad kerkivad esile ka Skandinaavia ilutoodete juures. Rootsi brändi Idun Minerals mineraaltolmpuudris on ainult neli koostisainet. Tavapärases jumestuskreemis on kuni 75 erinevat koostisainet ja kui oled tundliku nahaga, tekib sul millegi suhtes suure tõenäosusega allergiline reaktsioon. „Idun Mineralsi toodetes puuduvad koostisained, nagu parfüüm, talk, parabeenid, silikoon – kõik ained, mis võiksid nahka ärritada või kutsuda esile allergilist reaktsiooni,” rääkis Idun Mineralsi iluterapeut Erica Dejager ja nentis, et see kaubamärk on loodud kõigile, kellel on tundlik nahk.

Nimetatud mineraalkosmeetika koostis pärineb maakoorest. Üks koostisaine on vilgukivi, mida saadakse kaevandustest. „See purustatakse puudriks ja sellest tehaksegi mineraalkosmeetikat. See on leiutatud juba 1970. aastatel, mil roheline laine käis üle maailma ning kliendid soovisid väga puhast meiki, sest trendideks olid flowerpower ja hipindus,” sõnas Erica Dejager.

Apotheka Beauty ilueksperdi Ede-Ly Täpsi sõnul leiduvad maailma põhjapoolseimas otsas kõige tugevamad looduslikud komponendid. Pärast pikka pimedat talve saabub intensiivne suvevalgus. Arktilised taimed suunavad seda ainulaadset valgust kõrge kontsentratsiooniga tugevate toitainete ja antioksüdantide tootmisse. Meie naaberriigi bränd Lumene on üle 40 aasta rakendanud arktilise looduse pärandit – haruldasi arktilisi ja põhjamaiseid eliksiire, kombineerides neid puhta arktilise allikavee ning hoolikalt valitud nahahoolduse koostisosadega. Tulemuseks on võimsad sära andvad nahahooldus- ja meigitooted, mis taastavad naha loomuliku tugevuse, ilu ning sära. 

„Põhjamaade juhtiva juuksehooldussarja Cutrin tooted on samuti arendatud Soomes ja just põhjamaist juuksetüüpi ning kliima iseärasusi silmas pidades,” sõnas Ede-Ly Täpsi ja lisas, et toodete kvaliteedi tagavad põhjamaiste olude sügav tundmine, looduslikud toorained ning nüüdisaegne uurimus- ja arendustegevus.

Armastatud Rootsi brand Sachajuan kasutab oma ookeani siiditehnoloogiat, et muuta meie kuivad, rabedad ja kareda veega kahjustatud juuksed elujõuliseks ning särvaks. Erinevates šampoonides, maskides ja õlides on kasutatud lisaks mineraalirikkale veele ka vetikaid ning kohalikke koostisaineid.

Iluekspert Ede-Ly Täpsi soovitab kasutada Sachajuani läbi öö juustes hoitavat ja kiiresti parandavat juuksehooldusgeeli. See geelkreem taastab juuste struktuuri ja annab neile nii elastsuse, vastupidavuse kui ka imelise läike. Võrreldes kõigi teiste sama brändi toodetega kasutatakse siin kõrgeima kontsentratsiooniga ookeani siiditehnoloogiat, mis sisaldab kahe olulise vetika – Rhodophycea ja Chondrus crispus – ekstrakte. Rhodophycea tungib juuksekarva tüvesse ja tugevdab seda seestpoolt, Chondrus crispus aga niisutab juuksekarva pealispinnalt ja annab sellele läike ning suurepäraste juuste tunde. Mõlema vetika ekstraktid rikastavad juukseid mineraalide ja mikroelementidega.

Lisaks puhtast loodusest inspireeritud ilutoodetele leiab Skandinaavia ilumaailmast ka nutikaid nahahooldustarvikuid. Näiteks Rootsi kaubamärgi Foreo näopuhastusharjade kollektsioon paistab silma nii uuendusliku disaini kui ka väga efektiivsete omaduste poolest. Foreo enimmüüdud näopuhastusseade Luna on mõeldud igapäevaseks kasutamiseks ja näonaha õrnaks sügavpuhastuseks, mille käigus eemaldatakse 99,5 protsenti igasugusest mustusest ja rasust, samuti meigijäägid. Tulemuseks on puhtama, tervema ja säravama välimusega nahk.

Apotheka Beauty iluekspert Ede-Ly Täpsi toob välja skandinaavia naise puhta ilu saladuse viis võtmetegurit:

  • SAUN KUI SALAJANE ILURELV - Skandinaavia naised armastavad sauna slõõgastuda ja oma keha koorida. Tegemist on tervisliku harjumusega, mis toob kasu nii vaimule kui ka kehale. Erinevad uuringud näitavad, et saunast võib kasu olla rasu tootmise ja pH reguleerimisel. Samas rosaatseahaiged peaksid saunu vältima, sest kuumus võimendab naha punetust ja põletikku.
  • VÄHEM ON ROHKEM - Skandinaavia elustiil põhineb filosoofial, et „vähem on rohkem”. Skandinaavia naised on jäänud truuks ilumaailma põhiprotseduuridele, kuna igapäevased ja mitmeetapilised protseduurid ei pane end nooremana tundma.
  • TASAKAAL IGAPÄEVAELUS - Tasakaal peab valitsema kõigis eluvaldkondades. Töö ja eraelu tasakaalu peetakse esmatähtsaks ning väga oluliseks peetakse vaba aja veetmist koos lähedastega.
  • AKTIIVNE ELUVIIS - Skandinaavia naised paistavad silma aktiivse eluviisi poolest. Näiteks Taanis on tuhandeid ja tuhandeid jalgrattaid, mis on peamine liiklemisvahend linnades.
  • TERVISLIK TOITUMINE - Skandinaavia naiste jaoks on tervislik ja tasakaalustatud toitumine igapäevaelu lahutamatu osa, mis omakorda väljendub nende laitmatus nahas.

Skandinaavia kosmeetika

Vaata kõiki tooteid