Katrin Sangla: “Enesekindla naise aksessuaar on tema ise!”

Katrin Sangla: “Enesekindla naise aksessuaar on tema ise!”

Alati särav Katrin Sangla tutvustab uue hooaja meigitrende. Samuti 13. detsembril on võimalus külastada Apotheka Beauty esinduspoodi ning saada osa Katrin Sangla iluõhtust! Loe lähemalt artikli lõpust. 

Millised on hetkel domineerivad meigitrendid?

Kui rääkida hooajast 2019/2020, siis välja on vahetatud tugevad kontuurimised. Kontuurid on läinud hästi pehmeks. Moodi on tulnud kreemjad tekstuurid ja pigem 70ndate stiilis hajutus, kus välditakse igasugust nurgelisust. Kõik on läinud loomulikumaks. Kui ühe sõnaga kokku võtta, siis moes on monochrome make-up, see tähendab, et Sul võivad olla ühes toonis nii lauvärv,  põsepuna kui ka huulepulk.

Aga laiemalt – kuigi räägime naturaalsest look’ist, ei kao meikimine kuhugi ja kasvav instakultuur instakultuur pigem eeldab veatut fotomeiki?

Jumestus ei ole kohutus, see on vastavalt vajadusele. Muiugi toetab seda meedia: tele, foto, tänapäevane selfie-aeg -  tõesti, naised saavad aru, et kõik need ilusad pildid, mis loovad selle ilusiooni, tõstavad meid energeetiliselt ja mõjuvad ka meie suguõdedele, sest meiki ei tehta meeste pärast, vaid ennekõike positsioneeritakse ennast naiste seas. See inspireerib ja on tore meditatiivne harjumus. See ongi sinu aeg iseendaga.

Mida tuleks talvel meikides silmas pidada?

Kui minna talvel päeval välja, mil on krõbe pakane, tuleks vältida sügavaid, dramaatilisi toone, sest valgustemperatuur on teine kui suvel. Suvel mõjuvad sillerdused jumekal nahal väga kaunilt, aga talvel on valgustemperatuur sinakas-hallikas ja on hästi palju varje. Ei ole mõtet teha ennast väsinuks varjudega, sest kogu valgus juba annab selle jume. Ka nahk on heledam ja pigem sinaka-lillaka alatooniga. Mina soovitan talvel kasutada pigem vähem meiki ja rohkem näohooldustooteid, samuti  mitte liigselt kasutada valgust peegeldavaid tooteid.

Millised on meigitooted, mis igal naisel võiks olemas olla?

Me räägime naisest ehk vanusest 25+. Sellisel juhul võiks olla elementaarne peitepulk või highlighter silmaaluste neutraliseerimiseks. Mina ise hakkasin jumestuskreemi kasutama alles 28-aastaselt. Tegelikult ei vaja iga naine jumestuskreemi. Tänapäeval see turg ja turundus on nii uhkelt üles ehitatud, et juba lapsed arvavad, et neil on vaja ennast meikida. Tegelikkuses on see vajadusepõhine. Kindlasti võiks olemas olla ripsmetušš. Kohevad kulmud on moes, seega kulmugeel või kulmutušš. Olemas võiks olla ka huulepulk või huuleläige. Minu jaoks on hästi oluline, et oleks põsepuna. Põsepuna aitab panna paika näo proportsiooni ja lisab näole ka värskuse.

Kuidas saavutada pidulik õhtumeik väheste vahenditega?

Kõige napimate vahenditega õhtumeiki, mis ma olen näinud, tegi Carmen Kass LA-s, kui me koos välja läksime. Tal oli üks huuleläige, mida ta pani põsesarnale, laugudele ja huultele. Muide see oli värvitu ja ta läks niimoodi välja.

Enesekindla naise aksessuaar ongi tema ise. Tema sisemine seksapiil ja enesekindlus. Kui sa tunned ennast hästi sellisena nagu sa oled ja oled karismaatiline, hea suhtleja, siis esmamulje jääb sinu isiksusest, mitte sinu meigist.

Kui rääkida jumestamisest, siis kõige lihtsam on kontrastsed meigid silmadel või suul. Kui sul pole muud kui süsimust lainer koos ripsmetušiga ja punased huuled, siis sa mõjud alati piduliku ja glamuursena. Erk värv, kas silmale või suule.

Mis on need tüüpilised vead, mida naised meikides teevad?

Suurim viga, mida hetkel näen, on see, et naised võtavad endalt ära isikupära. Selle asemel, et rõhutada iseennast oma kõige paremas variandis, tahetakse olla keegi teine. Aga lõpuks ei saa sa olla keegi teine, vaid ainult iseenda kõige parem variant!

Mis on sinu ilu saladus?

Ilul ei ole mingit saladust. Ma olen mõelnud, mis on see salapärane ilu, mida kõik taga ajavad. 
Selge on see, et õnnelik naine on alati ilusam kui õnnetu naine, terve naine on alati ilusam kui haige naine. Karakter, mida õpetatakse grimmis tegema on eluviis ja iseloom, mis talletub sulle näkku. Kui sa oled geneetiliselt ilus, siis loodetavasti talletub see ilu aastatega ka sissepoole ja kui sinu loomulik ilu tuhmub, hakkab sisemine ilu välja kiirgama.

Milline oleks meik, mida sa mingil juhul endale ei teeks?

Ilmselt jumetust, mida kandsin 25 aastat tagasi.

Aga muus osas proovin kõik, mida kasutan klientidel, esmalt omal nahal ära. Et ma teaks, kuidas see peale jääb, kaua püsib, missugune on selle tekstuur. Kui on õige aeg ja koht, siis ma ei kohkuks ära ükskõik missuguse meigi ees. Meikimine on mäng! Need on ikkagi värvid ja kui tulemus mulle ei meeldi, siis ma pesen selle lihtsalt maha.

Registreeri ennast 13. detsembril Apotheka Beautys toimuvale Katrin Sangla iluõhtule! Võimalus saada meigialast nõu oma ala tõeliselt professionaalilt. Üritus on tasuta.

Registreeri siin: https://www.facebook.com/events/2369279146622065/