Kuidas talvel särav jume ja pehme nahk säilitada?

Kuidas talvel särav jume ja pehme nahk säilitada?

Teadlik nahahooldus on oluline igal aastaajal, ent eriti põhjalikult tuleb naha eest hoolitseda talvel. Murekohaks pole siin ainult välis- ja sisetemperatuuri kontrast, vaid ka keskküte, madal õhuniiskus, paksud riided ja pikad kuumad dušid. Kõik need faktorid võivad muuta naha kuivaks, sügelevaks ja tundlikuks. Mille tagajärjel kaotab nahk rohkem niiskust ja rasukihti, mis muidu meie nahka kaitsevad, selgitas Laboratorios BABE  tootejuht Hurmi Krikk.

„Aastaaja vahetudes muutuvad kohe ka naha vajadused,“ selgitas Krikk. Tema sõnul peaks talvisele näohooldusele häälestuma juba siis, kui temperatuurinäit pole veel nulli lähedale langenud, sest probleemi ennetamine on lihtsam kui tagajärjega tegelemine. „Õiged, just sinule sobivad tooted tunned ära kohe, sest need sobivad nahale nagu rätsepa õmmeldud ülikond kehale,“ näitlikustas ta.

Tavapärasest intensiivsem

Talvine  näo- ja kehahooldus peaks olema tavapärasest intensiivsem. Kasutada tuleks sügavniisutava ja toitva toimega tooteid, mis võiksid sisaldada ideaalis erinevaid õlisid, E- ja C– vitamiini, antioksüdante. Iga kreem tuleks valida vastavalt enda nahatüübile. See, mis sobib sõbrannale, ei pruugi sobida teile. Krikk julgustab küsima apteegist testreid, et enne otsustamist kreemi sobivust proovida.

Nahka tuleb kreemitada umbes pool tundi enne õueminekut, et kreem jõuaks korralikult imenduda. Näole kreemi kandes ei tohiks ära unustada ka kaela- ja dekolteepiirkonda. Kui nahk on juba saanud külma tõttu kahjustada ning kipitab ja kisub, siis peaks tegema rahustavat ja niisutavat erihooldust, näiteks kasutama Bicalm + rahustavaid ampulle.

Täiendavalt võib kasutada ka niisutavat näoõli või seerumit. Õlide üheks positiivseimaks omaduseks on nende võime kaitsta ja parandada naha vastupanusüsteemi ning aidata paremini omandada teisi nahahooldustooteid. Taastavate ja kaitsvate toimeainetega rikastatud õli sobib nahale agressiivse dermatoloogilise ravi, põletuste, armide, venitusarmide, tugeva ketenduse korral, samuti on õli hea kuivale ja kahjustunud nahale. „Seega kui tunned, et tavalisest niisutavast kreemist jääb sinu nahale väheseks, tasuks oma ilurituaali lisada õli,“ julgustas Krikk.

Talvel võiks ka koorimisele rohkem tähelepanu pöörata, sest koorides eemalduvad surnud naharakud ning maskis, seerumis ja kreemis olevad toimeained imenduvad paremini. Seda tuleks teha kord nädalas õrna koorijaga, olenemata nahatüübist.

Näohoolduse juures tuleks erilist tähelepanu pöörata ka silmade ümbrusele.  Sealne nahk vajab erilist hooldust, kuna silmade ümber on nahk väga õhuke ja kipub külma saades ning maski kandes kuivama, mis omakorda annab soodsa pinnase kortsukeste tekkeks. „Seda silmakreemi soovitan ka meestele! Olge julgemad laenama oma naise kosmeetikat! Naine teab, mis on hea!“ tõdes Krikk.

Mask tekitab uusi muresid

Ajal kus me praegu elame, on maski kandmisest saanud normaalne osa meie argipäevast ja seisame silmitsi näo pidevast katmisest põhjustatud nahaärrituse – kas kuivuse või akne ehk masknega. 

Maski all tekkiv liigsoojus, niiskus ja hõõrdumine võivad suurendada juba olemasolevaid näonaha probleeme.

Esmalt soovitab Krikk enne õue minemist mask eest võtta ning siis paar minutit oodata, et näole tekkinud niiskus jõuaks kuivada. „Kui kannad igapäevaselt maski, lase nahal puhata puuderkreemist ja tugevast meigist. Lisaks jälgi, et mask ei oleks liiga pingul, sest pingul mask ärritab veelgi rohkem nahka.  Korduvkasutatavat maski tuleb pesta iga päev, muidu kasu asemel saab ainult kahju,“ sõnas Krikk.

Kõik algab puhtast nahast

Põhjalik puhastamine on tõhusa nahahoolduse alus ka talvel. Enamlevinuim viis näonahale karuteene teha on vale puhastamine. „Siia tahaks kohe hulga hüüumärke panna ja lause punaseks teha, sest inimesed ei usu seda! Mis siis tavalisel seebil ja veel häda on, imestavad paljud kuiva ja kareda nahaga hädas olevad inimesed. Nii mehed kui naised," rääkis Krikk. „Seebist ja veest hullemat nahakuivatajat on raske välja mõelda!“

Tavaline seep võib muuta naha pH-taset, mis omakorda soodustada bakterite ja pärmseente kasvu. Hurmi Krikk soovitab näopesuks kasutada spetsiaalselt selleks mõeldud tooteid nagu Babe Micellar rahustav näopesugeel või õliseep, mis eemaldab õrnalt mustuse ja meigi ning sobib kõikidele nahatüüpidele. Pesuks sobib leige vesi ning kuivatades ei tohiks nahka kõvasti hõõruda, sest siis eemaldame häid kaitsvaid baktereid. Selle asemel tuleks nägu ja kaelapiirkond pehme käterätikuga kuivaks tupsutada.

Väga lihtne on oma nahka puhastada ka loodusliku koostisega mitsellaarveega, mis eemaldab tõhusalt meigi ja mustuse ning tasakaalustab, niisutab, pehmendab ja rahustab nahka. Mitsellipõhine koostis on kõrge taluvusega ning sobib ka kõige tundlikumale nahale. Mitsellaarvesi on kasulik ka agressiivset dermatoloogilist ravi saavatele inimestele või peale onkoloogilist, dermatoloogilist meditsiinilist ravi. „Juba ühekordne kasutamine pakub kohest leevendust ja heaolu, mida nahk vajab,“ selgitas Krikk.

Keha tahab samuti hoolitsust
Nii näole kui kehale tuleks kreem kanda vahetult pärast pesu või puhastamist, kui nahk on veel niiske. Vastavalt nahatüübile võib kreemi kanda mitu korda päeva jooksul. Talvel võiks kehakreem samamoodi olla tummisema koostisega kui tavaliselt.

Ära ei tohi unustada ka käsi ja huuli. Pidev kokkupuude külma, kuuma või kuiva õhuga, eriti kui on tuuline võivad huulte tervist oluliselt mõjutada. Kanna regulaarselt huultele huulepalsamit, mida tuntakse ka kui hügieenilise huulepulgana või selleks sobivat kreemi.

Tähtis osa talvisest kätehügieenist on käte kreemitamine. Käsi võiks kreemitada alati pärast kätepesu. Selle jaoks võiks olla kreemituub ka kontori lauasahtlis, soovitas Hurmi Krikk. „Kreemi tuleb määrida kätele masseerides, sest massaaž ergutab käte vereringet,“ lisas ta

Talv on imeline aastaaeg ja et sellest rõõmu tunda, riietu vastavalt ilmale, kanna alati kindaid ja mütsi. Hoolda oma nahka just sinule sobivate toodetega ja varsti on märkamatult kevad kohal.

 

Tootesoovitused
 1. BABE ÕLISEEP VEDEL 500ML (PUMBAGA)
  BABE ÕLISEEP VEDEL 500ML (PUMBAGA)

  • -20%
  20,63 €
 2. BABE NIISUTAV TOITEV KREEM SPF20 50ML
  BABE NIISUTAV TOITEV KREEM SPF20 50ML

  • -20%
  25,92 € 20,75 €
 3. BABE ÕRN KOORIJA TUNDLIKULE NAHALE 50ML
  BABE ÕRN KOORIJA TUNDLIKULE NAHALE 50ML

  • -20%
  13,41 €
 4. BABE BICALM+ RAHUSTAVAD AMPULLID 2ML N10
  BABE BICALM+ RAHUSTAVAD AMPULLID 2ML N10

  • -50%
  21,69 €
 5. BABE NÄOÕLI OOMEGA 3-6-9 15ML
  BABE NÄOÕLI OOMEGA 3-6-9 15ML

  • -20%
  24,11 €