Meik, mis püsib ka kuuma suvepäikese all

Meik, mis püsib ka kuuma suvepäikese all

Taevas lõõskav päike ning pidev kuumus põhjustavad keha kuumenemist, mis omakorda esitab suuremaid nõudmisi igapäevasele meigile. Apotheka Beauty iluekspert Riin Liplik annab nõu, mida teha, et kaunis meik suvesoojas näos sulama ei hakkaks.

Riin tuletab meelde tuntud ütlust „vähem on rohkem!“, mis kehtib just suvisel ajal. Liiga palju meiki ja liiga tumedad toonid mõjuvad suvepäikeses ebaloomulikuna. Sooja ilmaga tasub kasutada meiki võimalikult vähe – katta tumedaid silmaaluseid ja ebaühtlase nahatooniga kohti, kasutada kergemaid tooteid ning päikesepuudrit, anda viimane lihv veekindla ripsmetuši ja kreemja silmapliiatsiga ning kaunis meik ongi valmis.

Alustama peaks jahutatud nahast, juhendab Riin. Kui kevad-suvisel aastaajal kohe peale duši all käimist ennast meikima asuda, on nahk veel liiga soe ning seetõttu on veatut meiki teha keerulisem. Samuti kipub soojal nahal meik imbuma naha sisse, mistõttu on juba algusest peale kauni meigi tegemine keerulisem. Pesemise järel võiks oodata vähemalt 10 minutit, et nahk saaks jahtuda või siis tuleks jahutada nahka enne meikima asumist loputades seda mõned korrad külma veega.

Peale naha niisutamist kreemiga võiks sellele kanda primerit, mis vähendab naha läikimist, aitab meigil paremini nahale kinnituda ning seetõttu püsib ka meik kauem veatu. Primerit tuleb kasutada peale niisutavat kreemi ja enne toonivat kreemi, kusjuures niisutava kreemi pealekandmise järel võiks oodata kuni kümme minutit, et kreem kenasti nahka imenduks. Alles see järel tuleks nahale kanda primer ja jätkata enda meikimisega. Kindlasti tuleb vaadata, et primer oleks õlivaba, näiteks soovitab Riin BioNike Color Primer meigialuskreemi, mis sobib kõikidele nahatüüpidele ja muudab naha täiuslikult siledaks. Samuti sobib hästi Idun Primer meigialuskreem Iris, kuna sisaldab aktiivsütt, mis hävitab nahal baktereid ning aitab nahatooni ühtlustada. Siidise koostisega meigialuskreem on aktiivsöe sisalduse tõttu halli tooni, mis kaob kohe, kui kreem nahale kanda ja muutub läbipaistvaks.

Suvel tuleks kindlasti loobuda tavalise tolmpuudri kasutamisest, sest puuder kipub soojaga nahal klompidesse kortsukestesse kogunema, võimendab muidu mittenähtavaid vagusid ja laseb nahal paista vanemana. Siia alla ei kuulu aga mineraalpuudrid, mis muutuvad nahal kreemjaks ning sobivad seetõttu suurepäraselt ka soojas kasutamiseks. Samuti ei tohiks kasutada paksu koostisega ja raskeid puuderkreeme, kuna need kipuvad kergemini näol sulama ja laiali minema. Nende asemel võiks kasutada hoopis kergemaid jumestuskreeme või toonivaid kreeme, räägib Riin. Samuti võiks kasutada puuderja põsepuna ning lauvärvi asemel kreemja koostisega variante, näiteks BioNike Glam Touch põsepuna ja Glo Skin Beauty kreemjas lauvärvipliiats. Boonuseks on võimalus põsepuna ka huultele kanda. Põsepuna asemel võib põskedele, ninale ning lõuale kanda ka päikesepuudrit, mis rõhutab päevitust. Apotheka Beauty valikus leidub erinevaid päikesepuudreid, näiteks BioNike päikesepuudreid kolmes erinevas toonis. Kes eelistab mineraalset kosmeetikat, leiab Apotheka Beautyst Idun mineraalpäikesepuudreid või nii puuderjal kui pressitud kujul pakutavatest Lily Lolo päikesepuudrite valikust. Oma lemmiku leiab nende hulgast kindlasti igaüks, on Riin veendunud. Meigi kinnitamiseks võib kasutada fikseerivaid viimistluspuudreid, mis on kergema koostisega ning aitavad meigil kauem oma kohal püsida. Nii sobib näiteks Vichy Dermablend fikseeriv puuder, mille ülipeen tekstuur kindlustab loomuliku ja mati lõpptulemuse või Idun viimistluspuuder, mida leiab kolmes erinevas värvitoonis.

Kaaluda tasub ka veekindlate toodete kasutamist, seda eriti sellisel juhul kui on plaanis veeta päev rannas. Veekindlatest ripsmetuššidest sobivad suveks nii BioNike Color ripsmetušš veekindel, mis kuivab kiiresti ning sobib ka kontaktläätsede kandjatele, samuti Idun ripsmetušš Vatn veekindel, mis sisaldab looduslikke ripsmekarvu kaitsvaid mineraale ning sobib samuti kontaktläätsede kandjatele. Volüümikamate ripsmete soovijatele sobib hästi Idun ripsmetušš Eir veekindel, kuna seda saab ripsmetele kanda mitmes kihis andes ripsmetele nii pikkust kui volüümi ilma tükke tekitamata. Lisaks sisaldab see ripsmetušš sheavõid ja E-vitamiini, mis toidavad ripsmeid. Kes ei soovi oma lemmikripsmetušist loobuda, võib kasutada läbipaistvat Dr.Hauschka kulmu- ja ripsmegeeli, millega oma ripsmetušš katta ja tagada seeläbi tuši parem püsivus.

Soojal ajal on nii kontoris kui kontorist väljas, aga kindlasti lennureisil ja rannapuhkuse ajal näonaha värskendamine teema number üks. Spreipudelisse pakendatud termaalvesi rahustab ja jahutab nahka, pakub sellele niisutust ja sobib kasutamiseks ka meigi peal.

Kindlasti tuleb soojal ajal tarbida piisavalt vett, et nahka ka seespidiselt niisutada, tuletab Riin lõpetuseks meelde.