Minu elu soundtrack

Minu elu soundtrack

Minu elu kulgeb 24/7 muusika saatel. Õppisin Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, loengutest vabal ajal harjutasin pilli, õpetasin muusikat ja pillimängu, käisin nädalavahetustel esinemas. Kui veel aega üle jäi (sest eriti ei jäänud), käisin ikka mõnel kontserdil. Ja kui punktist A punkti B minekuks kõrvaklapid kadunud olid, oli meel must. Kuidas sa kõnnid tühja, ilma muusikata.

Mul on iga eluetapi kohta kindel iaul, mida erinevate emotsioonide saateks kuulanud olen. Omajagu südamevalulaule (kusjuures igale südamevalu autorile on pühendatud oma soundträkk); peohitte, mis reede õhtu käima tõmbasid; trennilugusid, mis ärgitavad jooksulindil edasi jooksma jne. Sellegipoolest pole ma esimene, kes oma playlisti mängima paneb, kui sõbrad külla tulevad. Ja põhjusega, sest minu listis on muusikati seinast seina. Ariana Grandele võib järgneda hoogne Mozarti sümfoonia viiulisaagimine. 

Viimastel aastatel on minu lemmiklooks aga hoopis vaikus. Ma ka koristan ja teen süüa ilma muusikata. Punktist A punkti B minnes ei tunne ma ilma muusikata igavust. Ehk on viga erialane, kuid ma jään lugu alati analüüsivalt kuulama ning see väsitab. Nagu õmbleja, kes enne püksipaari soetamist iga õmbluse üle vaatab. 

Minu jaoks on suureks hobiks uute albumite läbikuulamine. Sel sügisel on olnud mitmeid plaadiesitlusi. Muusik Birgit andis oma sünnipäeval välja juba viienda albumi. Oli imeilus kontsert ja superlahe sünnipäev koos plaaditäie uue muusikaga .Eelmisel esmaspäeval käisin aga rokisugemetega kantrimuusikatviljeleva Revalsi plaadiesitlusel Alexela kontserdimajas. Nii bänd, pillimehed kui ka publik oli kamandatud lava peale. Istusime seal koos heinapallide vahel ja korraks oli tunne, et olengi kuskil Texase rantšos.

 See on nüüd vist esimene kord, kui oma playlisti avalikult jagan. Aga visake kõrv peale – siin on need lood, mis läbi aegade minu kuulmismeelt on paitanud.

Muide, teadlased on välja selgitanud, et alates 24ndast eluaastast väheneb oluliselt uue muusika kuulamine ja hakatakse taaskuulama vanu lemmikuid. Üheks põhjuseks on see, et pole lihtsalt aega. Teiseks aga hoopis see, et vanad hitid kutsuvad esile positiivseid mälestusi – hetki, olukordi ja inimesi, mida enam tagasi ei saa.