Rapuntsel, lase oma juuksed alla!

Rapuntsel, lase oma juuksed alla!

Iidsed mütoloogiad räägivad sellest, kuidas naiste juustes peitub vägi ja jõud. Ning väljavalituna on mul pea terve elu olnud need mütoloogias kiidetud pikad juuksed. Kuni 12. eluaastani olid need pulksirged, kuid ühel hommikul olid juuksed laines ja järgmise pesuga see enam maha ei tulnud.

Juustega katsetamine on naise põhiolemusse sissekirjutatud. Kes pole elus mingit juuksefopaad teinud, valetab, või on lihtsalt surmigav. Ka minu suuremate eksperimentide sekka kuulub blond look teismeliseeas. Tulemuse saavutamise tegi keeruliseks minu loomulik tume värv. Ma ei blondeerinud juukseid, vaid värvisin aasta aega neid aina heledamaks, kuni lõpuks värv võitis.

Mina aastal 2008

Juustega eksperimeteerimine, väiksemas ja kvaliteetses vormis käib aga edasi. Uue aasta esimeseks juukseekperimendiks on Soome päritolu Cutrini BIO+ tooted. Cutrini tooteid tunnustab ka Eesti Allergialiit. Minu pikkadele ja kergelt kahustele juustele, mis saavad vatti nii esinemissoengute kui sagedase sirgendamisega, pakkusid Apotheka Beauty juuksehoolduse eksperdid välja Cutrin BIO+ Hydra Balance sarja.  Lootes nende üle 40 aasta kogemusele juukse- ja peanahahoolduses, asusin läbi viima kuuajalist eksperimenti. Just see on optimaalne aeg, mil raviva toimega toodete tõeline tulemus peaks välja paistma.

Hydra Balance sari keskendub niisutusele, ja tuleb tunnistada, et minu vahel heinatuustilikult kuivad juuksed on palju siledamad ja pehmemad. Olenemata raviomadustega juuksehooldustoodetest on juuksed tänu nende kasutusele ka palju säravamad. Cutrini tooted on mõnusa lõhnaga ja kergesti kasutatavad. Lisaks šampoonile, palsamile ja kaks-ühes šampoon/palsamile on sarjas ka juustesse jäetav toode- Cutrin BIO+ Hydra Balance Treatment. Toode kantakse peanahale, et ravida ja niisutada kuiva peanahka.

Foto: Andres Raudjalg / MUA: Mädleen Mustonen

Põhjamaise juuksetüübi eripäraks on peenike karv, mis tähendab, et sooja talvemütsi all muutuvad juuksed ruttu rasuseks. Tean inimesi, kes pesevad juukseid iga päev või üle päeva. Neile on Cutrinil eraldi rasuse naha sari, mida tasuks teha ravikuurina. Sarja kuulub lisaks šampoonile ka rätikkuivadesse juustesse jäetav juuksesprei. Tulemus on paljulubav – pea poole vähem peapesusid!

Seotud postitused
  1. Milline on Sinu juuksetüüp? Milline on Sinu juuksetüüp? Veebruar on Apotheka Beautys iluhoolitsuste kuu. Olen varasemalt kirjutanud nii näonahadiagnostika kui ka hapnikuhoolduse kogemustest. Sel korral käisin Beautys tegemas peanaha- ja juustediagnostikat.
  2. Love is in the hair Love is in the hair Mul on värvitud juuksed ning töötlemine on need aja jooksul minu meelehärmiks suhteliselt õhukeseks muutnud. Et juuksed on kroon, mida me kunagi peast ei võta, vaatan suure hoolega, milliseid hooldustooteid kasutan. Tooted peavad olema juukses?
  3. Intervjuu Avène'i nahahooldusguru Perrine Frickiga Intervjuu Avène'i nahahooldusguru Perrine Frickiga Kohtusime Pierre Fabre’i rahvusvahelise koolitaja Perrine Frickiga, et rääkida peagi saabuvast suvest, Avène’i päikesekaitsetoodetest ja suvisest nahahooldusest.
  4. Juuksehooldus pole pelgalt peapesu Juuksehooldus pole pelgalt peapesu Mõni nädal tagasi käis Eestis René Furtereri koolitaja Diego Perez, kes tutvustas eeterlike õlide kasutamise tähtsust juuksehoolduses ning peamassaaži, mis paneb juuksed vohama.
Tootesoovitused