Juuksehooldus pole pelgalt peapesu

Juuksehooldus pole pelgalt peapesu

Mõni nädal tagasi käis Eestis René Furtereri koolitaja Diego Perez, kes tutvustas eeterlike õlide kasutamise tähtsust juuksehoolduses ning peamassaaži, mis paneb juuksed vohama.

Mis teeb René Furtereri eriliseks?

René Furtereri looja oli väga nutikas, tegemist on brändiga, millel on lisaks toodetele ka oma n.ö rituaalid või meetod. Kogu juuksehooldus käib koos eeterlike õlide ja massaažitehnikaga,  tänu see pole lihtsalt peapesu, vaid peanaha uuendamine. Eeterlikud õlid stimuleerivad või vajadusel pehmendavad peanahka.

Kuivadele juustele õli sobib, aga kui penahak on rasune?

Ka rasusele peanahale on olemas sobivad õlid, mis puhastavad peanahka ja reguleerivad rasueritust. Tulemuseks on tegelikult puhtam ja vähem rasune nahk. Kombineerides sellist hooldust massaažiga, aitame peanahal uueneda. 

Mida õlid siis ikkagi teevad?

Inimesed kipuvad lehtede eest hoolitsema, aga taim saab alguse pinnasest. Sama on ka meie endiga. Eeterlike õlide kasutamine on peanaha väetamine. Kui teen koolitusi, näen alati üllatunud nägusid. Inimesed on terve elu lihtsalt pead pesunud. Tuleb aru saada, et me oleme samasugused kui taimed. Seda kõike ei saa teha ainult ühe šampooniga. Šampoon on selleks, et pesta, niisutada, kaitsta juuksevärvi ja hoida juuksed tervena, ent tõeliselt hea juuksehooldus ulatub sellest kaugemale. 

Milline on Furthereri meetod samm sammult?

Esmalt tuleb kanda peanahale endales sobivaid õlisid, masseerida peanahka ja lasta sel 10 minutit mõjuda. Seejärel tuleks pesta juuksed juuksetüübile vastava šampooniga. Järgmiseks kanda juustesse juuksepalsam ning seejärel juuksed loputada. Viimistluseks tuleks juustele kanda juukseseerumit. 

Kui kaua läheb aega, et näha tulemusi?

Ühe päevaga pole võimalik probleeme lahendada. Me oleme emotsionaalsed ja ka näiteks juuste väljalangemine on enamasti seotud emotsioonidega, hormonaalse taseme või meditsiinilise seisundiga. Nii on oluline peanahk tasakaalu viia. Kui kasutad eeterlikke õlisid, siis need balansseerivad sinu peanahka, hea lõpptulemuse saamiseks läheb kuni kolm kuud. 

Selleks, et kiirendada juuksekasvuprotsessi, tuleks juukseid iganädalaselt hooldada. Niisutamiseks on erinevaid võimalusi. Vähemalt kord nädalas tuleks teha peamassaaži ja kasutada Karité õli enne pesu. Seejärel tuleks pesta pead oma peanahale sobiva šampooniga. Sellele järgneb juuste niisutamine. Kõigi juustel on erinev tihedus. Osadele sobivad kerged, teistele toitvamad tooted. Igal juhul tuleb protseduur lõpetada kasutades seerumit või spreid. Seerum on kui päevakreem, mida tuleks juustesse panna keskosast juusteotsteni. 

Kuidas peita pesemata juukseid, kui pole neid aega pesta?

Selleks võib kasutada kuivšampooni. Seda tuleb panna juuksejuurtele. Siis tuleb juuksed rätikuga kuivatada, et üleliigne puuder juustest välja tuleks ning seejärel juukseid kammida. See on suurepärane abivahend kui pesuks aega pole ja mõni kokkusaamine on tulemas. Tähtis on aga aru saada, et see ei ole šampooni asendus, sest juukseid tuleb pesta ja balansseerida. Ainult kuivšampooni kasutamine pole piisav. Peanahk tahab hapnikku ja puhastamist.

Tutvu René Furtereri juuksehooldustoodetega meie veebis: http://bit.ly/Rene-Furtereri-juuksehooldustooted

Seotud postitused
  1. Korea ilurituaal: puhasta, valmista ette, aktiveeri, korrigeeri. Korea ilurituaal: puhasta, valmista ette, aktiveeri, korrigeeri. Nagu ka juba eelmises postituses kirjutasin, lendab aeg linnutiivul. See kõik on tingitud kiirest elutempost. Mulle isiklikult meeldib virvarris keerelda ja tunnistan, et eelistan ringi sahmimist lakke vahtimisele. Sellegipoolest oleme kõik inimese
  2. Kingi aega ja ilu! Kingi aega ja ilu! Käes on aasta kõige ilusam aeg – jõulud. Tean, et paljudele on see üks stressirohkemaid aegu, kuid mina naudin oma kiiret esinemisgraafikut ja jõuludega seotud asjatoiminguid, ka jõuluostusid.
  3. Pühad vannitoas Pühad vannitoas Detsembrikuises virvarris hakkan mingil hetkel unistama puhkusest. Ja ma ei mõtle siinkohal palme ja merd, vaid kojuminekut ja oma perekonda. Mul on maailma kõige lahedam perekond ja nii naudin nendega koosolemist väga. Kuigi meie seltskond on gen
  4. Rapuntsel, lase oma juuksed alla! Rapuntsel, lase oma juuksed alla! Iidsed mütoloogiad räägivad sellest, kuidas naiste juustes peitub vägi ja jõud. Ning väljavalituna on mul pea terve elu olnud need mütoloogias kiidetud pikad juuksed. Kuni 12. eluaastani olid need pulksirged, kuid ühel hommikul olid juuksed l