Unustada ei tohi päevitusjärget nahahooldust

Unustada ei tohi päevitusjärget nahahooldust

Suvi on jõudnud haripunkti ning päike paitab meie nahka aina mõnusamalt. Kahjuks aga võib liigselt päikese käes viibimine tuua endaga kaasa mitmeid ebameeldivusi, mille peale puhkuse lainel olles väga esmalt ei mõelda. Apotheka proviisor Kadi Tarkiainen annab nõu, kuidas oma naha eest õigesti hoolitseda, kui terve päev on möödunud päikest nautides.

Oluline on meeles pidada ja endale kindel rutiin luua, et päikesevõtupäeva lõpetuseks tuleks kogu nahk korralikult kreemitada. Päike kuivatab meie nahka ning kui juurde lisada veel soolane merevesi, siis nahk on preemiaks ära teeninud korraliku niisutuse. Näiteks Babé päevitusjärgne rahustav ja taastav ihupiim sobib nii kehale kui näole, ka kõige tundlikumale ja õrnemale nahale ning lastele alates 3.eluaastast. Ihupiim aitab säilitada loomulikku päevitust ning jätab naha niisutatuks, pehmeks ja siidiseks. Ihupiima võib kasutada kohe peale päevitamist, sest see laseb nahal hingata, ei jäta naha peale kihti. 

Babé sarjast leiab veel ühe huvitava toote – Babé Bicalm+rahustavad ampullid. Tegemist on

deramatoloogiliste iluampullidega, mis leevendavad, rahustavad ja aitavad nahal taastuda. Kaerast saadud 100% gluteenivaba looduslik toimeaine, mis leevendab sügelust, põletikku ja punetust. Lagrits aitab vähendada ärritust ning rahustab tundlikku nahka. Samuti on lahusel antihistamiinsed omadused, mis vähendavad veel ka sügelust, põletikku ja punetust.

Bionike SUN sarjas on pakkuda päevitusjärgset losjooni nii lastele kui täiskasvanutele. Laste oma on ideaalne laste õrna ja tundliku naha värskendamiseks ning rahustamiseks. Täiskasvanute oma aitab taastada naha loomulikku niiskustaset, aidates vähendada naha ketendamist.

Mugavas pihustatavas pakendis on ka Avene termaalvesi. See kergesti imenduv ravivesi muudab naha pehmemaks, värskemaks ja tervemaks. Vähendab tundlikkust, leevendab punetust ja taastab naha tasakaalu. 

Pärast pikka päeva päikese käes on meie nahk tihti tundlik ja dehüdreeritud. Sakura õie veega Jowaé niiskust taastav mask kustutab koheselt naha janu, rahustab ning niisutab, muutes naha mõnusalt pehmeks ja pringiks. Mandli- ja linaseemneõli niisutavad nahka ning hariliku altee juure ekstrakt rahustab nahka.

Puhkuse kotti tuleks pakkida ka kindlasti aloe vera geel, näiteks Babe Aloe Vera geel või Lifeplan Aloe Vera geel. Aloe Vera geel niisutab, värskendab, rahustab, pehmendab, kaitseb ja taastab meie nahka. Ideaalne lisaks veel ka erinevate marrastuste, kriimustuste ja putukahammustuste korral. On mõeldud spetsiaalselt kasutamiseks peale päikese käes viibimist ja kiirendab põletusarmide paranemist kuna ekstrakt omab bakteritsiidset ja bakteriostaatilist omadust. Lisaks stimuleerib vereringet, aitab nahal säilitada niiskust ja vähendab põletikku. Imendub kiiresti ja ei jäta nahka ebameeldivalt kleepuvaks.

Päikesepõletus ja päikesepiste

Päikesepõletuse korral on oluline esmalt põlenud naha jahutamine, selleks võib kasutada jahedat vett või katta põlenud nahk jaheda niiske rätikuga. Kindlasti ei aita nahka jahutada hapukoor, vaid tekitab hoopis kehale kihi, mis hoiab kuumust sees ning sellest tulenevalt võib põletus süveneda. Väga hästi sobivad naha jahutamiseks spetsiaalsed põletuse järgselt kasutatavad geelid Burnshield ja Burnjel. Nendega võiks esimestel päevadel nahka jahutada iga paari tunni järel, edaspidi sobib naha rahustamiseks kasutada ka eelnevalt välja toodud aloe vera geeli.

Päikesepiste võib tekkida kui ei armastata kasutada peakatteid, ei tarbita piisavalt vett ja viibitakse liiga kaua otsese päikese käes. Esimesed sümptomid võivad olla nõrkus, iiveldus, kumin kõrvades ja virvendus silmade ees. Päikesepiste saanud inimene võib oksendada, higistada, nahk võib olla kuum ja punetav. Ülekuumenemise korral on kõige tähtsam jahutamine – vabastada inimene riietest, kasta jahedasse vette, katta jahedate mähistega. Päikesepiste saanud inimene tuleks viia varju või jahedasse ruumi ning pakkuda külma juua.

Regulaarselt tuleb kontrollida ka oma sünnimärke ning muutuste korral pöörduda arsti poole.