Ilutrendid ja tundlik nahk – kas üks välistab teise? Apotheka Beauty iluekspert jagab kogemusi ja soovitusi

27.03.2024

Ilutrendid ja tundlik nahk – kas üks välistab teise? Apotheka Beauty iluekspert jagab kogemusi ja soovitusi

Kosmeetikamaailm üha areneb ja kasvab – uued põnevad tooted ja ilutrendid üllatavad meid iga päev. Sellest hoolimata võib õigete ilutoodete valik osutuda väga keeruliseks. Mida võtta ja mida jätta? Milliseid ilutrende järgida ning millistest kaarega mööda minna? Kui ilutooteid hästi taluva naha korral ei pruugi uued katsetused ülemäära kurja teha, siis tundliku naha korral tuleks olla juba ettevaatlikum. Siinkohal jagame meie oma enda inimese ja Apotheka Beauty ilueksperdi Kaisa (30) kogemusi ja soovitusi.

Kaisa alustas oma teekonda kosmeetikamaailmas ilukonsultandina Apotheka Beauty ilukaupluses. Tööga seoses on ta läbinud väga erinevad iluprotseduuride ja ka ilubrändide koolitusi. Olles Apotheka Beauty kaupluse juhataja, tegeles Kaisa nii klientide nõustamise kui ka protseduuride läbiviimisega. Klientide murede kuulamine seoses nende nahaprobleemidega ja ka ootustega toodetele on olnud tema igapäevane töö osa ning andnud talle väga hea silmaringi ilusoovidest ja vajadustest. Hetkel töötab Kaisa Apotheka Beauty e-poe tiimis.

Olles pikalt töötanud apteegimaailmas ja Apothekas Beautys, kas sa ka ise eelistad apteegikosmeetikat ja miks?

Kindlasti, kuna mul endal on tundlik nahk ning kõik tooted mulle alati ei sobi. Isegi apteegikosmeetika puhul pean konkreetsemalt valima, millised toimeained mu nahale sobivad ning millised mitte. Väga oluline on ka see, et tooted oleksid testitud tundlikul nahal ning toodetes ei oleks sees suures koguses väga tugevaid toimeaineid.

Sotsiaalmeediast võib leida väga palju erinevaid aktiivainetega seerumite soovitusi. Kuna sul on tundlik nahk, kas sa väldid mõningaid konkreetseid toimeaineid või aktiivaineid, mis sulle ei sobi?

Tihtipeale ei sobi mulle retinooliga tooted – tekitavad koheselt nahalööbe, seega olen viimasel ajal neid pigem vältinud. Apotheka Beautysse lisandus mõni aeg tagasi aga spetsiaalselt tundlikule ja punetavale nahale loodud Sensilise retinooliga näokreem, mille proovimist ma täitsa ootan.

Tundliku naha puhul võib näokoorija valik osutuda üsna väljakutseid pakkuvaks. Milliseid tooteid sa ise kasutad ja soovitaksid ka teistele tundliku näonaha koorimiseks?


Naha vastu leebemad on kindlasti AHA-hapetega koorijad. Ise kasutan hapetega koorijaid regulaarselt. Kooriv toonik või iluampull on tundliku naha puhul kindlasti nahasõbralikum kui koorivate osakestega nahakoorija. Happekoorimise korral tuleks tundliku naha puhul jätta see kas täiesti eraldiseisvaks ilurituaaliks või siis kasutada pärast koorimist mõnda niisutavat baaskreemi, mis ei sisaldaks suurel hulgal aktiivaineid. Happekoorimist võiks teha pigem vastavalt vajadusele, näiteks kui nahk muutub krobeliseks ja tuhmiks ning kindlasti mitte liiga tihti. Väga tundliku naha korral piisab täiesti ka AHA-hapetega toonikust. Tugevama kooriva efekti soovi korral on tõhusam glükoolhappega seerum või kreem. Kuna happekoorimine muudab naha päikese suhtes vastuvõtlikumaks, siis on väga oluline päevasel ajal kasutada ka päikesekaitsekreemi.


Kas sul on välja kujunenud ka mõni lemmik päikesekaitsekreem?

Kuna mul on pigem kombineeritud nahatüüp ning liiga tummised kreemid võivad nahka ummistada, siis eelistan päikesekaitse puhul kergeid tekstuure, näiteks Isdini Fusion Water päikesekaitseemulsiooni. Viimasel ajal olen taasavastanud ka Babe tooniva Super Fluid päikesekaitseemulsiooni, mida on hea jumestuskreemi asemel kasutada. Kindlasti tuleks aga meeles pidada, et päikesekaitset kasutades tuleb õhtul nahk ka põhjalikult ära puhastada, et eemaldada kõik päikesekaitsetoote jäägid. Kui tundub, et päikesekaitse ummistab nahka ning muudab naha seisukorra halvemaks, siis tegelikult võib asi olla hoopis selles, et õhtusele naha puhastamisele ei pöörata piisavalt tähelepanu.

Milliseid näopuhastustooteid eelistad? Kas sinu ilurituaali kuulub ka populaarne topeltpuhastus?

Topeltpuhastust teen vastavalt vajadusele – tugevama meigi või rohke päikesekaitsekreemi kasutamise korral. Näopesutoodetest eelistan näopesuvahtu. Topeltpuhastuse korral kasutan esimese etapina näopesuõli, tugevama jumestuse korral ka mitsellaarvett.

Milline on sinu n-ö „pühapäeva“ ilurituaal?

Kui mul on rohkem aega, siis mulle meeldib oma näonahka aurutada. Lisaks meeldib mulle aeg-ajalt kasutada näorullikut. Jahe rullik aitab näiteks ka tursete korral. Üldiselt eelistangi näonaha hoolduses salongiprotseduuridele pigem holistilist lähenemist, kuid kombineerin seda aktiivainetega nagu AHA-happed ja C-vitamiin. Kuna mul on tundlik nahk, siis erinevate protseduuridega pean väga ettevaatlik olema. Aktiivaineid kasutan pigem kuurina, mitte päris igapäevaselt.

Kas sa oskad välja tuua oma TOP 3 lemmikut toodet Apotheka Beauty e-poest?

Esimesena tuleb meelde Isdini Flavo-C seerum. See on väga omapärase lõhnaga näoseerum, kuna sisaldab Ginkgo biloga ekstrakti, aga mulle meeldib. Seda olen endale ikka ja jälle tellinud. Kuna seerum on õlisema tekstuuriga, siis eriti mõnus on seda kasutada talvisel perioodil kui nahk on kuivem. Kuna seerum annab nahale kohese sära, siis on mul seda meeldinud kasutada ka silmade ümbruses sarnaluu kohal. C-vitamiin stimuleerib kollageeni sünteesi, aitab kortsukeste korral ning vähendab ka tumedaid silmaaluseid. Näopesutoodetest on kõige lemmikum Sensilise näopesuvaht. Meigitoodetest olen aastaid kasutan Iduni Disa mineraaltolmpuudrit – väga mugav nahale kanda ning toodet jätkub väga kauaks. Ripsmetušidest on lemmik Iduni Magna volüümi andev ripsmetušš.

Oskad sa välja tuua mõne ilutoote, mis on sind tõeliselt üllatanud?

Sellega on mul üks tore lugu. Olin kuskil kuu aega kasutanud Novacleari C-vitamiini seerumit. Kui ükspäev läksin juuksurisse, siis juuksur uuris, kuidas mu nahk nii särav ja terve välja näeb. Olin sellel päeval kasutanud vaid seda sama Novacleari C-vitamiiniga seerumit ning peale kandnud paar pintslitõmmet Iduni Disa mineraaltolmpuudrit. Kuna see seerum on pigem õlisem, siis nahk nägi ilmselt koheselt ka niisutatum ja glowy välja, sest komplimente sain veelgi. Ma olin tõesti üllatunud, kuna Novacleari puhul on tegemist soodsama hinnaklassi tootega. Ehk siis alati ei pea tooted olema kallid, vaid pigem just su enda nahatüübi ja naha vajadustega sobima.

Kas oled ka iluvitamiinide tarbija ning milliseid toidulisandeid ja vitamiine sa igapäevaselt tarbid?

Kuna kevade lähenedes on mul tihtipeale probleeme juustega ning neid langeb tavapärasest rohkem välja, siis hetkel võtan Rõõmu iluvitamiine. Nendega on mul ka eelnevalt positiivne kogemus ning olen nii sõbrannadelt kui ka klientidelt head tagasisidet kuulnud. Lisaks võtan igapäevaselt juurde ka kalaõli kapsleid. Näen, et mul isiklikult on tervise turgutamiseks ja väsimuse peletamiseks toidulisanditest täitsa abi olnud.

Ilumaailmas töötades viid end kindlasti igapäevaselt kurssi ka erinevate ilutrendidega. Milline on olnud aga sinu kõige suurem iluapsakas?

Oi, neid on olnud väga palju – alates hambapasta määrimisest vistriku peale kuni koduste isetehtud näomaskideni. Hoian end igapäevaselt kursis erinevate ilutrendidega ning mulle meeldib neid tihti ka ise katsetada. Kuna mul on tundlik nahk, siis võivad tulemused olla väga halvad. Ühe ekstreemsema näitena tuleb mul meelde kord, kui katsetasin taaskord ühte homemade näomaski ilutrendi, kus näomaski koostiseks olid mesi ja kaneel. Sellel hetkel ma aga ei mõelnud, et kaneeli puhul on tegemist vürtsiga. Kui mask oli näo peal mõnda aega olnud, hakkas mu nahk lausa n-ö põlema. Maski maha pestes oli nahk tulipunane ja tulitas. Nahk rahunes alles kuskil kahe tunni pärast. Selle tulemusena võin öelda, et selliseid homemade näohoolduse trende ei soovita ma kellelegi, eriti just tundliku naha korral.

Mis on sinu arvates noorusliku naha saladus? Mis on sinu enda ilunipp?


Leian, et kui õigel ajal hakata pöörama tähelepanu korralikule nahahooldusele, siis saab ka erinevaid ilusüste ja muid protseduure võimalikult kaua edasi lükata. Tänapäeval oleme palju teadlikumad, kuidas oma nahka hooldada või milliseid aktiivaineid kasutada ning ka võimalusi kvaliteetseks koduseks näohoolduseks on väga palju. Usun, et ka meie emadel oleks praegu paar murekortsu olemata, kui neil oleks olnud nahahoolduses selline valik aktiivaineid, nagu meil praegu, ning ka teadlikkus päikesekaitse kasutamise vajalikkusest.

Väga oluline osa on ka toitumisel ja elustiilil: tervislik toitumine, värskes õhus liikumine ning vee piisav tarbimine!

Naha seisukord on väga palju seotud meie üldise enesetunde ja tervisega. Leian, et ilmaasjata ei öelda, et ilu tuleb seestpoolt – sisemine ilu ja positiivsus kiirgab ka välja poole!


Uudised:

Kõik postitused