Uudne pakendisüsteem võimaldab toota veelgi tõhusamat dermakosmeetikat

04.07.2024

Uudne pakendisüsteem võimaldab toota veelgi tõhusamat dermakosmeetikat

Apteegiriiulid on täis laias valikus kosmeetikatooteid – võib leida kõike, mida hing ihkab. Aga mis etapid läbib üks kosmeetikatoode enne ilusasse pudelisse või karpi pakendamist ning toote apteeki jõudmist? Uurisime kosmeetikatootmise telgitaguste kohta Prantsuse dermakosmeetika suurtootja Pierre Fabre grupi Eesti tootejuhilt Jelena Ovtsinnikovalt. Pierre Fabre gruppi kuuluvad muuhulgas ka sellised Eestis ja maailmas armastatud brändid nagu Avène, A-derma, Ducray, Klorane ja Rene Furterer.

Oskusteadmised ja kogemused

Kvaliteetse kosmeetika loomisel on väga olulisel kohal põhjalik ja korrektne tootearendus. Võib öelda, et Pierre Fabre grupp on välja töötanud oskusteadmiste ja kogemuste kombinatsiooni, mis võimaldavad neil kontrollida kõiki erinevaid tootearenduse etappe.

Pierre Fabre puhul hõlmab tootearenduse protsess nelja kombineeritud aspekti, mis garanteerivad toodete usaldusväärsuse ja tõhususe:

 • Taimset päritolu ja biotehnoloogiliste aktiivsete koostisosade väljatöötamine
 • Toodete koostiste väljatöötamine
 • Tootepakendite väljatöötamine
 • Toodete tõhususe ja ohutuse testimine

Koostiste väljatöötamine

Pierre Fabre tootmiseksperdid täiustavad pidevalt toodete koostisi ja loovad uusi originaalseid tekstuure (näiteks ligi 150 toodet 2018. aastal). Nende ülesandeks on kombineerida omavahel erinevaid koostisosi, säilitades ja tuues samal ajal esile valitud aktiivsete koostisainete omadused.

Tootmiseksperdid kasutavad toodetes võimalikult palju looduslikke koostisosi ja mahapestavate toodete puhul on kasutusel biolagunevad koostised. Sinna hulka kuuluvad järgnevad tootegrupid: emulsioonid, vahutavad pesemistooted, losjoonid, tahked ja pulbrikujul tooted, seebid, õlid jmt.

Tootepakendid: steriilne pakendustehnoloogia

Pierre Fabre puhul võiks eile tuua kindlasti ka uute pakenditehnoloogiate väljatöötamise ja kasutuselevõtu. Pärast enam kui kümmet aastat tootearendust tõi Pierre Fabre Group aastal 2009 turule täiustatud D.E.F.I-pakendisüsteemi, mis oli tõeline innovatsioon kosmeetikatoodete steriilse pakendustehnoloogia vallas. D.E.F.I on esimene patenteeritud pakendisüsteem, mis hoiab tooted steriilsena, kaitstes koostist mikroorganismide eest. D.E.F.I süsteem võimaldab formuleerida tooteid steriilsetena, ilma säilitusaineid kasutamata, tuubiformaadis. Pakendisüsteem pälvis 2018. aastal kaks pakendivaldkonna preemiat.

Steriilsed kosmeetikatooted

D.E.F.I-pakendisüsteemi kasutuselevõtt on võimaldanud välja töötada säilitusainevabasid kosmeetikatooteid, mis on samas kaitstud mikroorganismide eest. Sellised n.ö steriilsed dermakosmeetikatooted sisaldavad vaid nahale vajalikku, ilma liigsete lisaaineteta, mis on eriti oluline just ülitundliku ja õrna naha korral.

Tooted, kus on kasutusel D.E.F.I süsteem:

Uudised:

 • 5 nõuannet, mida silmas pidada päikesekaitsekreemi kasutamisel

  5 nõuannet, mida silmas pidada päikesekaitsekreemi kasutamisel

  Loe lähemalt

 • Laste päikesekaitse – esteetilise meditsiini õde Liisa Raudmets selgitab miks ja kuidas laste nahka kaitsta!

  Laste päikesekaitse – esteetilise meditsiini õde Liisa Raudmets selgitab miks ja kuidas laste nahka kaitsta!

  Loe lähemalt

 • Seerumid kui salarelv

  Seerumid kui salarelv

  Loe lähemalt

 • Miks on päikesekaitsekreemi kasutamine olulisem SPF numbrist kreemipurgil – nahaarst selgitab

  Miks on päikesekaitsekreemi kasutamine olulisem SPF numbrist kreemipurgil – nahaarst selgitab

  Loe lähemalt

 • Tõstame lojaalsusprogrammi turvalisust

  Loe lähemalt

Kõik postitused