Iluampull – alati värske toode õiges koguses

Iluampull – alati värske toode õiges koguses

Paljud ilutooted, eriti aga seerumid, on tuubide või purkide asemel pakendatud väikestesse ampullidesse, millest on mugav toodet nahale kanda. Millised on ampullide eelised suuremates pakendites kosmeetikatoodete ees, selgitab Allium UPI OÜ tootejuht Tairi Treter.

Ampullide seest võib sageli leida just seerumeid, mis aitavad erinevate nahamurede puhul. Näiteks saab seerumitest abi naha kuivuse, pigmendilaikude, kortsukeste, tuhmi jume vastu, samuti ärritunud või stressis naha turgutamiseks. Seerumid on valmistatud minimalistlike valemite alusel, keskendudes konkreetsetele koostisosadele ja nende toimeainete kombinatsioonidele, et pakkuda nahale sihipärast hooldust. Seerumi peale kandmise järel jääb nahk luksuslikult siidine ja niisutatud.

Miks just ampullid?

Klaasist ampull aitab kaitsta seerumit õhu, saasteainete ja kahjuliku päiksevalguse eest. "Nii püsib see pikalt värske ning aktiivained on õiges kontsentratsioonis ega lahtu," selgitas Tairi Treter.

Ta selgitas, et seerumites on väga palju aktiivseid toimeaineid, mis omavahel reageerivad. Et toote kasutamine oleks maksimaalselt tulemuslik, peavad need ained säilitama õige vahekorra. Levinumad koostisosad, mida ampullidesse pakendatud seerumites kasutatakse, on Treteri sõnul C-vitamiin, hüaluroonhape ja glükoolhape.

Enamasti on ampulle karbis täpselt nii palju, et sellest piisaks üheks kuuriks. "Seerum on jaotatud päevaannusteks, nii et teate täpselt, kui palju optimaalsete tulemuste saamiseks kasutada," ütles Treter. Üldiselt saab ühest ampullist toodet ainult ühe kuni kahe kasutuskorra jaoks, vastavalt sellele, mida tootja on ette näinud. "See hoiab ära toote raiskamise – samuti nahaärrituse või muud tagajärjed, mis võivad tekkida liigsest kasutamisest."

Kuna ampulle on mugav kaasas kanda, siis sobivad need hästi liikuva eluviisiga inimesele või näiteks reisile kaasa võtmiseks.

Kuidas kasutada?

Enne toote soetamist tuleks kindlasti tutvuda toimeainete nimekirjaga ning veenduda, et seerum on sinu nahatüübile sobiv. Samuti tuleks lugeda läbi kasutusjuhend. Oluline on jälgida seerumi täpset otstarvet – kui see on mõeldud öiseks kasutamiseks, siis tuleb seda ka kasutada ainult öösel.

Veel tasub tähele panna, et mõne kooriva või C-vitamiini sisaldava seerumi puhul on vajalik kasutada regulaarselt ka muid nahahooldustooteid, näiteks päikesekaitset, rääkis Tairi Treter.

Seerum tuleb nahale kanda alati peale näo puhastamist ja enne kreemitamist. Treter soovitas, et nahahooldusrutiinis peaks lähtuma reeglist kergemast tootest raskemani ehk alustada tuleks kõige kergema tekstuuriga hooldusvahendist.

Iluampulle võivad kasutada kõik inimesed, kes on hädas mingi kindla nahaprobleemiga, tahavad oma nahka turgutada või soovivad lihtsalt igapäevast luksuslikku hooldust. Kuna seerum on ampulli avades alati värske, pole vaja karta, et toode oleks riknenud. Küll aga tuleb kindlasti kinni pidada konkreetse seerumi otstarbest – kõik tooted ei sobi igapäevaseks kasutamiseks.

Teismelistel ja noortel täiskasvanutel tasub kaaluda, kas nende nahk tõesti toimeaineterikast seerumit vajab, samuti ei maksa ehk nii noorelt näiteks kortsudevastast seerumit soetada.