Aiatöid tehes ära unusta oma nahahooldust

Aiatöid tehes ära unusta oma nahahooldust

Aiatööde kuldaeg on kätte jõudnud ning tõelised aiahoolikud veedavad iga vaba minuti käed mullas. Tulemuseks on imeilus aed, mida kõik naabrid kadestavad, aga milline näeb välja peale sellist pingutust sinu nahk? Apotheka Beauty iluekspert Ede-Ly Täpsi annab nõu, kuidas säilitada aiatöid tehes ilus ja terve välimus.

Mustad küünealused, kuiv ja kare nahk, lõhed nii kätel kui jalgadel või päiksest ära parkinud nahk on ühed peamised ilumured, mis kimbutavad kõige sagedamini aiapidajaid. Samas on need ka sellised iluvead, mida me saame oma igapäevase õige hoolitsusega ennetada.

Käte hooldus

Ede-Ly Täpsi ütleb, et käte puhul on peamisteks võtmeteguriteks korralikud kindad ja õige koostisega kreemid. Esmalt tuleks varuda omale mitu paari vastupidavaid kindaid, kuna sellega me hoiame ära juba mitmeid hilisemaid muresid ja saame ka iluprotseduuride efektiivsust suurendada. Siinkohal jagab Ede-Ly üht kasulikku nippi, enne kinnaste kätte panemist kreemita oma käsi korralikult, näiteks Bionike Proxera toitva kätekreemiga, mis taastab naha hüdrolipiidse kihi, niisutab ja kaitseb kuiva nahka. Tänu kinnastele saab kätekreem pikemalt tema jaoks mõnusas keskkonnas toimida ja tulemus on palju efektiivsem. Kinda aluskreemideks sobivad veel ka näiteks Jowae toitev kreem kätele ja küüntele, Babe kätekreem taastav ja A-Derma kaera ekstraktiga kätekreem.

Aias varitsevad meid ka erinevad putukad, kes võivad oma hammustuste või nõelamistega tekitada nahale ärritusi ja lööbeid. Ede-Ly soovitab koju varuda Ciccarelli SOS nahka päästev kreem, mis vähendab kiirelt ja efektiivselt nahapunetust, -ärritust, -põletust ja -sügelust, mis on põhjustatud päikeselööbest või putukahammustustest. Nahaärrituste leevendamisel on oma heade omaduste poolest silma paistnud ka Avene Cicalfate taastav kreem, mikroniseeritud sukralfaat rahustab nahka ja soodustab kiiret paranemist. 

Jalgade hooldus

Lõhenenud kannad on aastaringne murekoht paljudele inimestele, aga suvel kui kanname lahtiseid jalanõusid võib jalgade olukord muutuda veelgi halvemaks. Ede-Ly põhjendab, et jalakandadel ei ole rasunäärmeid, mis muudab antud piirkonna eriti kuivaks, kuna seda piirkonda niisutavad ainult higinäärmed. Kannalõhede eest tuleks koheselt hakata hoolitsema, sest aja möödudes võivad tekkida haavandid, mis on väga valulikud ja võivad kaasa tuua ka põletiku. Ciccarelli sarjas on kreem, mis on mõeldud täpselt lõhenenud kandadele. Tänu uureale, brtaiinile ja allantoiin kaltsiumpantotenaadile toidab ja niisutab see kreem efektiivselt kuiva nahka, mis kipub just lõhenema.

Ennetava meetodina on soovitav kasutada pimsikivi näiteks mitmetoimelist Ciccarelli loodusliku pimsikivi. Pimsikivi roheline osa eemaldab kuiva, tugeva naha ja nahapaksendid jalgadelt ning valge osa muudab sinu jalad pehmeks ja siidiseks. Antud pimsikivi võib kasutada ka kätel, küünarnukkidel ja põlvedel. Iluekspert Ede-Ly soovitab, et niisuta pimsikivi eelnevalt kuuma veega, lisa seepi ning seejärel hõõru õrnalt töötlemist vajavat ala.

Aiatööde tulemusel on enamasti õhtuks nahk määrdunud ja erinevate viljade tulemusel isegi võib-olla värvi muutnud. Iluekspert toob välja, et koostöös kätele ja küüntele mõeldud harjaga on kasulik kasutada pehme koostisega pesugeele, näiteks dermaseptilist Babe pesugeeli, mis sobib kasutamiseks tervele perele ja kõikidele nahatüüpidele. Tänu füsioloogilisele pH-le (pH 5,5) ja spetsiaalsetele toimeainetele sobib antud pesugeel kasutamiseks intensiivseks hügieeniks näiteks peale aiatööd. Sisaldab aktiivseid toimeaineid, mis aitavad piirata mikroorganismide ja ebameeldiva kehalõhna vohamist, samas hooldades teie käsi õrnalt.

Päike

Aias tegutsedes oleme kerge saak ka päikesele, eriti intensiivne on päike kevadel, kui meie nahk on pikast talvest muutunud valgeks ning õrnaks. Aeda tegutsema minnes tuleks kindlasti kanda peale kõrge SPF tasemega kreeme, näiteks soovitab iluekspert kasutada näo piirkonnas järgnevat kreemi: Babe päikesekaitsekreem näole õlivaba SPF50+, mis kaitseb nii UVA- ka UVB-kiirguse eest. Ede-Ly Täpsi annab jällegi häid soovitusi ning tutvustab Bionike tootevalikusse lisandunud uut toodet: Bionike mist kaitsev näosprei SPF30. See on uuenduslik nähtamatu kaitse igapäevaste väliste agressorite vastu nagu UV-kiirgus ja saasteained ning kõik mis põhjustavad oksüdatiivset stressi. Antud toode võiks olla iga endast hooliva naise kosmeetikariiulil, sobib pihustamiseks nii enne kontorisse, poodi või aeda minekut. Agressiivsete välisfaktorite eest annab lisakaitset ka A-Derma dermalibour+barrier kaitsev kreem.

Unustada ei tohi ka oma huuli, mis vajavad samuti hoolt ja niisutust. Spetsiaalselt taastavat ja niisutavat hooldust huultele võimaldab Bionike proxera huulepalsam, mis parandab ka väga kuivad ja lõhenenud huuled. Iluekspert soovitab kasutada veel ka valge mesilasvahaga Avene cold cream huulepalsamit, mis toidab ka kaitseb huuli ning tagab mineraalse päikesekaitse.

Kui päike on jõudnud nahale juba kahju teha, siis Ede-Ly üheks lemmiktooteks on Lifeplan Aloe Vera geel, mis on valmistatud 99% ulatuses puhtast Aloe Vera Barbadensis’e sisemisest geelist. Iluekspert toob välja, et tegemist on mitmekülgse tootega, kuna seda võib kasutada hooldava vahendina nii kuiva naha, väiksemate põletuste kui ka päikesepõletuse korra.