Päike ja pigmendilaigud

19.04.2022

Käes on aprill ning kevapäike paitab juba hoolega meie nahka. Üha intensiivsema päikesekiirguse toimel muutuvad nahal märgatavaks ka pigmendilaigud. UV-kiirguse toimel hakkab meie nahk kaitsemehhanismina tootma rohkem melaniini, mille tulemusena tulevadki kevad-suvisel perioodil pigmendilaigud rohkem esile.

Mida saad Sa ise teha, et ennetada pigmendilaikude teket?

Siinkohal on üheks kõige olulisemaks teguriks oma nahka päikese eest kaitsa. Päikesekaitsega kreemi võiks kasutada aastaringselt, kuid kevade saabudes, tuleks juba kasutada tugeva (SPF 30 kuni SPF 50)  või väga tugeva kaitsefaktoriga (SPF 50+) päiksesekaitsekreemi. Ära unusta, et lihtsam on probleemi ennetada! Seega tuleks tugevama faktoriga kreem otsida välja juba esimese kevadpäiksega.

Apteegikosmeetika hulgast leiab ka mitmeid just spetsiaalselt pigmendilaikude ennetamiseks loodud või ka juba neid helendavaid ja vähendavaid tooteid. Selleks, et tooted ka toimiks, on oluline nende kasutamise järjepidevus. Ei tasu end heidutada sellest, kui nädala möödudes pole veel tulemust näha. Pigmendilaike heledavad tooted sisaldavad üldjuhul aktiivaineid, mis muudavad naha päiksekiirgusele vastuvõtlikumaks, seega peaks päevasel ajal kasutama kindlasti lisaks ka tugeva kaitsefaktoriga päikesekaitsekreemi.

Kreemitades ära unusta lisaks näole päikesekaitset kanda ka teistele riiete alt välja ulatuvatele kehaosadele nagu kael, dekolotee ja ka käed.

Nii nagu pigmendilaigudki, muutuvad kevade saabudes nahal rohkem märgatavaks ka tedretähnid. Kuigi tedretähnid kaunistavad nahka, siis esinevad need siiski tihedamini just heledamate naha fototüüpidega inimestel, kelle nahk on ka päikese suhtes tundlikum ning vajab tõhusamat kaitset. Muretsemiseks pole aga põhjust, kui oma nahka hoolikalt kaitsta.

Tootesoovitused pigmendilaikudega nahale

Toodete valik on lai ning midagi leiab igale eelistusele. Kui kindla igapäevase näokreemi eelistus on juba endal välja kujunenud, siis on mugav lisada enda ilurituaali pigmendilaike vähendavad seerumid või iluampullid. Näiteks Hispaania dermakosmeetikabrändi Isdini tootevalikust leiab spetsiaalsed iluampullid just pigmendilaikudega võitlemiseks: ISDIN AMPULLID PIGMENDILAIKUDELE 2ML N10, ISDIN AMPULLID PIGMENDILAIGUD JA ÖINE KOORIMINE 2ML N10+N10.

Spetsiaalselt pigmendilaikudega nahale on suunatud ka Eucerini Anti-Pigment sari ning Bionike B-Lucent sari, kus leiab nii näokreemid, seerumid kui ka paiksed hooldusvahendid.

Päikesekaitsetoodetest võiks eelistada SPF 50+ kaitsefaktoriga kreeme. Proovida tasuks kindlasti ka spetsiaalselt pigmendilaikudega nahale välja töötatud tooteid. Näiteks: ISDIN PÄIKESEKAITSEVEDELIK PIGMENDILAIKE ENNETAV SPF50+ 50ML, ISDIN PÄIKESEKAITSEVEDELIK NAHATOONI ÜHTLUSTAV SPF50+ 50ML, EUCERIN SUN EMULSIOON NÄOLE ANTI-PIGMENT SPF50+ 50ML.

Üheks keha piirkonnaks, kus pigmendilaigud tihti tekivad, on ka käed. Apteegikosmeetikavalikust leiab selleks puhuks ka spetsiaalsed pigmendilaike vähendavad kätekreemid, näiteks  MINCER PHARMA VITA C KÄTEKREEM PIGMENDILAIKUDELE 100ML, MINCER PHARMA VITA C KONTSENTRAAT KÄTELE PIGMENDILAIGUD 30ML ning ka SPF-kaitsefaktoriga kätekreemid, näiteks EUCERIN HYALURON FILLER+ELASTICITY KÄTEKREEM 75ML, MAUBE KÄTEKREEM JULIE 40ML.