Britt Ernewein: tänu ISDIN-ile on kaitstud terve meie pere

Britt Ernewein: tänu ISDIN-ile on kaitstud terve meie pere

Üle kümne aasta ühes pisikeses Prantsusmaa linnakeses elav eestlanna Britt Ernewein, kes on nelja lapse ema ja pereblogija räägib lähemalt, kas päike on tema parim sõber või suurim vaenlane.

Minu jaoks ikka esimene variant – päike on minu parim sõber! Mõistagi pole ka minu jaoks tundmatud olukorrad, kus tuleb otsida tulipunasele nahale leevendust, aga tänaseks olen mõistnud, et kui olla korralikult varustatud ja õigete teadmistega, siis pole vaja päikest karta!

Noorena oli minu jaoks väga oluline olla pruun. Mitte oma nahka kaitsta, vaid lihtsalt olla pruun. Ja kuigi jumekat nahka armastan ka praegu, siis tean kui oluline on oma nahka selle saavutamise käigus kaitsta. Enneaegselt vananevat või päikesekahjustustega nahka ei taha ju meist keegi?

Minu jaoks on päikesekaitsevahendeid valides võrdeliselt olulised nii koostis, lõhn, SPF kui ka see kui hästi toode nahka imendub. Rääkimata sellest, et päikesekaitsevahendid pakuksid kaitset nii UVA kui ka UVB kiirguse eest. Tihtipeale lastakse end meelitada kõrgest SPF numbrist, ent jäetakse tähelepanuta, et see märgib vaid kestvust, mil nahk on kaitstud UVB kiirguse eest. Nii ollakse päikese käes kauem, aga sealhulgas kaitsetuna UVA kiirguse eest, mis tungib palju sügavamale naha sisse.

Hoolin väga keskkonnast, mistõttu on minu jaoks välistatud päikesekaitsekreemid, mis vette sattudes oma osakestega sealsele keskkonnale kahju võiksid teha. Samuti ei meeldi mulle tugevalõhnalised kreemid-õlid ja ma ei kannata tülikat kreemi peale kandmist Just seetõttu hindan ma väga ISDIN Hydro päevitust soodustavat päikesekaitseõli. Olen siiani õlide suhtes olnud pigem skeptiline. Enamik nendest lõhnavad väga spetsiifiliselt ja jätavad naha kleepuvaks-naksuvaks, tekitades pigem tunde, et tahaks esimesel võimalusel joosta toodet maha pesema. Seega olingi väga üllatunud avastades kui kiirelt ja mõnusalt see õli nahka imendub - ei mingit naksumist! Rääkimata tagasihoidlikust lõhnast. Tundub, et olen endale selle suve lahutamatu kaaslase leidnud!

Lühidalt võiks öelda, et minu jaoks on päikesekaitse puhul märksõnadeks lihtsus ja efektiivsus. Mõistagi olen ma aastate jooksul omandanud ka selle tarkuse, et päikesekaitse ei kuulu vaid päevitamise juurde, vaid võiks olla kaaslaseks ka üleüldiselt õues viibitud aja jooksul. Eriti vajab kaitset meie nägu oma hapra nahaga! Seetõttu on minu sõbraks saanud ka näole mõeldud ISDIN Fusion Water toonitud päikesekaitseemulsioon, mis oma SPF 50 kaitsega kaitseb mu nägu päikese eest ning on oma tooniva mõju tõttu veidi ka nagu BB kreem andes näole just piisavalt jumet, et mõjuda loomulikuna.

Ent eelkõige hoolin ma sellest, et päikese eest oleksid kaitstud mu lapsed, kes võimaluse korral vaid õues elaksid. Kõige mõistlikum oleks neid keskpäeval lauspäikese eest peidus hoida, aga nagu me teame, siis see alati ei õnnestu. Just nendel hetkedel ongi äärmiselt vajalik, et käepärast oleksid nende õrnale nahale sobivad tooted, mis neid kaitseksid ega ärritaks nende nahka. Viimane on minu jaoks eriti oluline, kuna üks mu lastest on ka atoopilise nahaga, mis reageerib kõiksugustele välistele teguritele väga agressiivselt. Tema nahka kaitsen ma ISDINi mineraalse päikesekaitseemulsiooniga SPF 50, mis sobib just nimelt tundlikule nahale ja muuhulgas on veekindel. Seega väike veeloom saab väljas lustida just nii nagu talle endale sobib.

Nii ongi tänu ISDINile kaitstud terve meie pere, et saaksime mõnuga nautida suve ja päikest!