Kosmeetik annab nõu: kuidas nahka pärast pikka talve turgutada?

23.03.2021

Pika talve järel vajab ka meie nahk rohkem turgutust. Isegi kui hoolitseme näonaha eest igapäevaselt, aitab regulaarne näomaski tegemine puhastamise ja kreemitamise kõrval meie näonahal terve ja kaunina püsida. Kosmeetik-estetist Natalja Baranova selgitab, kuidas näomaski valida ja kasutada ning saavutada särav jume.

Kosmeetiku sõnul tuleb esmalt alustada oma nahatüübi määramisest. Nahka on nelja tüüpi: normaalne, kuiv, rasune ja kombineeritud. „Nahatüüp on meil terve elu üks ja sama, seda ei saa muuta,“ selgitas Natalja Baranova. Aja, ilmastiku ja muude tegurite koosmõjul muutub aga naha olukord ning nii võib tekkida probleeme, mille lahendamisele tuleb eraldi tähelepanu pöörata.

Üks täisväärtusliku näohoolduse osa on kindlasti regulaarne maski tegemine. Õige näomask ja selle hoolikas kasutamine aitab lahendada mitut nahaprobleemi, nagu näiteks pigmenteerunud või kuperoosne nahk, dehüdreerunud, tundlik, rasune või vananev nahk.

Mitu eri tüüpi

Maske leiab mitmel eri kujul: kreem-, geel-, savi-, kangas-, kile-, söe- ja mudamaskid, kui nimetada vaid mõni. Kuidas nende seast endale õige leida?

Natalja Baranova sõnul on maski tekstuurist olulisem see, milliseid koostisosi mask sisaldab. Hea maski tunneb ära selle järgi, kui selle sees on hüaluroonhape, muda, süsi, savi, vitamiinid, õlid, happed ja ensüümid. Siiski rõhutas Baranova, et näiteks kreemise koostisega maske võiks kasutada pigem inimesed, kelle nahk on kuiv, vananev, kuperoosne ja kare, kuid aknele kalduva nahaga inimesed võiksid neist pigem loobuda.

Neile, kes soovivad poore ahendada, sobib puhastav savimask. Natalja Baranova hoiatas, et savimaskiga tuleks olla siiski ettevaatlik, sest savi imeb nahast vett. Niisutavat geelmaski võiksid kosmeetiku sõnul aga kasutada kõik. „Tegelikult võiks isegi öelda, et niisutav mask peaks olema kohustuslik, eriti talvisel ajal." Neid on olemas nii geeli kui ka kangasmaskina. Neil kahel polegi suurt vahet, sest kangasmask on immutatud geeliga. "Kangasmaskiga on väga lihtne, võtad pakist välja ja asetad selle ettevaatlikult näole, see sobib kasutada pigem kiirema elutempoga inimesele. Geelmaski võiks peale kanda spetsiaalse pintsliga."

Meestelgi soovitab Baranova kasutada niisutavat ning aeg-ajalt ka puhastavat maski. "Mehed sageli ei hoolitse näonaha eest nõnda nagu naised, seega soovitan neil vahel käia ka kosmeetiku vastuvõtul nahka sügavpuhastavaid protseduure tegemas."

Mask vastavalt vajadusele

Kosmeetiku sõnul võiks maski teha vastavalt vajadusele. Kui naha seisund lubab, võib maski teha kasvõi iga päev. "Näiteks kui täna tundub nahk külmetanud ja punane, tuleks teha taastavat maski. Aga kui järgmisel päeval tundub nahk ikka kuiv, siis tuleks seda maskiga niisutada. Kui aga kolmandal päeval on plaan minna üritusele, kuid nahk vajab väikest turgutust, võib teha ekspress-maski, mis annab nahale kiiresti värskuse efekti," rääkis ta.

Ent maski kasutamine sõltub ka aastaajast ja ilmastikust. Suvel soovitab Natalja Baranova teha pigem niisutavat maski, et kaitsta nahka päikese kuivatava toime eest. Külmemal ajal aitab paremini aga kreemine mask, mis jätab nahale tugevama kaitsekihi. "Kuid igal juhul on peamine oma naha olukorda pidevalt jälgida ning selle järgi valida," ütles kosmeetik.

Mask üksi tulemust ei too

Mask on vaid üks osa meie igapäevasest nahahoolduse rutiinist. Natalja Baranova sõnul tuleks hommikuti näonahka geeli või puhastusvahaga pesta, seejärel kasutada alkoholivaba toonikut ning nägu kohe kuivatada. Siis tuleks peale kanda silmakreem (alates 21. eluaastast), SPF-faktoriga kreem ning dekoratiivne kosmeetika. "Soovitan eriti talvel kasutada dekoratiivkosmeetikat, sest see annab meie nahale lisa kaitsekihi," selgitas ta.

Õhtuti tuleks esmalt kosmeetika mitsellaarvee või puhastuspiimaga eemaldada, seejärel pesta nahka korralikult geeli või vahaga. Siis tuleks nahka puhastada alkoholivaba toonikuga, kanda peale silmakreem ning seerum ja öökreem. Viimast kahte soovitab Baranova vaid neile, kel vanust üle 30. aasta.

Natalja Baranova sõnul tuleks võimaldada nahale üks või kaks korda nädalas intensiivsemat kodust hoolitsust, see tähendab maski ja näonaha koorimist, kusjuures nägu tuleks koorida enne maski peale kandmist, sest niimoodi ulatuvad maski koostisained paremini nahakihtidesse.

Veel on kosmeetiku sõnul oluline meeles pidada, et kreemi tuleks kanda ainult kuivale nahale. "Kui nahk on märg, siis ei lase see mitte midagi sisse," selgitas ta. Toonikut ja puhastusgeeli võib aga kasutada ka märjal nahal.

Minu ilu saladus:

  • 5 pigmendilaikudega seotud müüti, millest võiksid rohkem teada

    5 pigmendilaikudega seotud müüti, millest võiksid rohkem teada

    Loe lähemalt

  • Suvised ilurituaalid hoidmaks naha kauni ja säravana ka meigivabalt

    Suvised ilurituaalid hoidmaks naha kauni ja säravana ka meigivabalt

    Loe lähemalt

  • Kuidas hooldada allergilist või ülitundlikku nahka?

    Kuidas hooldada allergilist või ülitundlikku nahka?

    Loe lähemalt

  • Päike ja pigmendilaigud

    Päike ja pigmendilaigud

    Loe lähemalt

  • Nahaarst selgitab: kuiva naha peamised põhjustajad ja soovitused selle hooldamiseks

    Loe lähemalt

Kõik postitused