Kuidas hooldada probleemset nahka?

Kuidas hooldada probleemset nahka?

Akne on enim levinud nahahaigus, mida põevad nii teismelised kuid järjest enam ka täiskasvanud. Haigus avaldub enamasti puberteediea alguses, kestab umbkaudu 5-10 aastat ning paranemisemärke on näha peale 25. eluaastat. Järjest enam on aga juhtumeid, kui õige ravi ja korraliku hoolduseta püsib akne ka kauem. Seega tasub pöörata suuremat tähelepanu oma naha hooldusele.

Akne tekkimise juures on välja toodud mitmeid põhjuseid: pärilikkus, liigne rasu, hormonaalsed nihked, bakterid jne. Kuigi akne enamasti paraneb ise täiskasvanuikka jõudes, saab raviga kergendada haiguse kulgu, vähendada armistumist ja parandada üldist heaolu tunnet. Seega on oluline tugeva akne korral konsulteerida nahaarstiga, et saada õige ravi ja hooldus.  Puudub kindel imeravim, mis sobiks kõigile ühtviisi ning kogu protsess on pikaajaline ja kannatlikkust nõudev. Samas lisaks ravivõimalustele on väga olulisel kohal kodune naha puhastus.

Probleemse naha korral on oluline kompleksne hooldus: naha puhastamine, vistrike välispidine kuivatamine ning kindlasti ka naha niisutamine. Naha hoolduseks on apteegis müügil spetsiaalsed pesemis- ja hooldusvahendid. Proovida võiks spetsiaalselt vistrikulisele nahale mõeldud sarju nagu BioNike Acteen, Vichy Normaderm, Avene Cleanance, Babe Stop AKN, Bioderma Sebium, Sesderma Acnises Young, Isdin Acniben või Eucerini probleemse naha tooteid

Tähtis on nahka korralikult puhastada, pestes seda nii hommikul kui õhtul spetsiaalse näopuhastusgeeli või vahuga.  Vältida tuleks seepi sisaldavaid tooteid, mis kuivatavad nahka liigselt ja võivad kasu asemel hoopis kahju teha. Hästi sobivad näiteks BABE STOP AKN PUHASTAV NÄOPESUGEEL 200ML või LA ROCHE-POSAY EFFACLAR H NIISUTAV PUHASTUSKREEM 200ML. Puhastamise järel võib kasutada probleemse naha seerumeid, mis pärsivad rasueritust ja vähendavad põletikku. Seejärel tuleb nahale kanda niisutav kreem või geel, mis on mõeldud spetsiaalselt probleemsele nahale.

Paar korda nädalas on hea kasutada ka niisutavaid või puhastavaid maske ning koorivaid geele, et nahka puhastada surnud rakkudest. Apotheka Beauty e-poest leiab laia valiku erinevatest maskidest ja koorijatest. Vahetult pärast koorivate toodete kasutamist ei ole soovitatav päikest võtta ega külastada solaariumit. Sellepärast on suvisel ajal soovituslik kasutada koorivaid AHA/BHA happeid sisaldavaid tooteid õhtuti. Probleemne nahk on tihti ka väga tundlik, seega väldi naha ülehooldamist ning kasuta naha vastu õrnu kosmeetikatooteid.

Probleemse naha meigitooted peaks olema rasva- ja õlivabad, kuna nahk toodab niigi liigselt rasu. Enda jaoks õige toote leidmiseks tasub küsida personaalset nõu apteekrilt, kes oskab vastavalt nahatüübile soovitada õigeid tooteid.  Kui mure on suurem pöördu aga kindlasti nahaarsti poole.

Uute vistrike teket aitavad takistada spetsiaalselt naha, küünte ja juuste tervise hoidmiseks mõeldud vitamiinide ja mineraalainete kompleksid – näiteks väga hea koostisega Beauty+, mis sobib kasutamiseks nii naistele kui meestele. Ka B-rühma vitamiinidest on abi. 

Tootesoovitused
 1. BEAUTY+ TBL N30
  BEAUTY+ TBL N30
  Toidulisand

  Koostis
  Vitamiinid mineraalid

  16,15 €
 2. AVENE CLEANANCE COMEDOMED AKNEVASTANE KONTSENTRAAT 30ML
  AVENE CLEANANCE COMEDOMED AKNEVASTANE KONTSENTRAAT 30ML

  • -25%
  22,21 € 16,65 €
 3. ISDIN ACNIBEN PUHASTUSVAHT 150ML
  ISDIN ACNIBEN PUHASTUSVAHT 150ML

  12,75 €