Kuidas leida just see õige ripsmetušš?

Kuidas leida just see õige ripsmetušš?

Ideaalne ripsmetušš ei ole see, mis on saanud kõige paremaid arvustusi, on teistest kallim või mis sobib väga hästi Sinu sõbrannale. Kõige olulisem on see, et ripsmetušš oleks Sinu ja Sinu ripsmete jaoks sobilikum, kuidas aga seda ainuõiget leida? Apotheka iluekspert Natalja Ševtsova annab nõu, et õige toode jõuaks sinu kosmeetikakotti.

Esmalt on oluline teha oma ripsmetele analüüs, vaatle ripsmeid loomulikus olekus. Kõigi meie ripsmed on erinevad, kas lühikesed aga tihedad või hoopis pikad ja hõredad jne. Näiteks kui tihedate ripsmete omanik valib omale tihendava ripsmetušši, siis lõpptulemus ei ole ilus, vaid üks tükiline „segasumma suvila“ välimus.

Lühikesed ja hõredad ripsmed

Hõredate ripsmete puhul tasub meeles pidada, et kui valida pikendav tušš, siis just see rõhutab veelgi ripsmete hõredust. Lühikestele ja hõredatele ripsmetele on mõeldud näiteks BioNike Color ripsmetušš 3D on kreemja konsistentsiga ning annab vaid hetkega pilgule sügavust. Antud toode lisab ripsmetele tihedust ning pikendab ja koolutab neid, luues kauni ja lummava silmavaate. See toode paistab silma ka oma kaarja harja poolest, mille läbilõige meenutab lilleõit. Kõik BioNike ripsmetuššid on 100% säilitusainete- ja lõhnaainetevaba koostisega. Välja töötatud selliselt, et vähendada nikli, kroomi ja koobalti sisaldust ning testitud vastavalt.  Spetsiaalselt lühikestele ripsmetele on mõeldud veel ka näiteks IDUN Minerals Gull ripsmetušš.

Kohese volüümi efektiga on  BioNike Color ripsmetušš kunstripmseefekt, mis tagab intensiivsed ja salapärased silmad. Ripsmetuššiharja spetsiaalne kuju võimaldab piiritleda ripsmed väga täpselt, isegi kui kannate ripsmetušši rikkalikult peale. Antud toode on testitud ka oftalmoloogiliselt tundlikel silmadel ja kontaktläätsede kandjatel. Seda toodet kasutades võite saavutada 77% ulatuses tihedamad ripsmed. 

Veekindlast ripsmetušist on abi neil, kelle silmad hakkavad kergesti vesistama, nii tuulest või muudest keskkonnamõjudest tulenevalt. BioNike Color veekindel ripsmetušš kuivab kiiresti ja annab tugeva värvi, saades tihedamad ja täiuslikult korrastatud ripsmed. Looduslikke mineraalsete pigmentidega rikastatud IDUN Minerals Vatn ripsmetušš on samuti veekindel ja katab lisaks ripsmed rikkalike kaitsvate mineraalidega. Sobib ideaalselt kasutamiseks rannas, sportides või igal ajal.

Pikendatavad tušid, näiteks IDUN MIneralsi pikendav ripsmetušš Magna loovad eriti pikad ja tihedad ripsmed. Pikendav ripsmetušš Magna on välja töötatud just lühikestele ripsmetele. Väike hari teeb pealekandmise lihtsaks ja sellega pääseb kuni ripsmejuurteni. Tänu kreemjale konsistentsile pikendab ripsmeid ja lisab tihedust vaid paari tõmbega. Sisaldab kõrgpuhastatud mineraalaineid, mis annavad ripsmetele tugeva värvi. Pikendav ripsmetušš Magna on täistaimne ja oftalmoloogiliselt kontrollitud. Sobib kõigile, sh ka tundlike silmadega ja kontaktläätsekandjatele.

Lühikeste ja hõredate ripsmete omanikud peaksid hoidma eemale ka eraldavatest tuššidest, kuna need on mõeldud pigem neile, kes soovivad ripsmete loomulikku pikkust ja tihedust veelgi rõhutada.

Pikad ja tihedad ripsmed

IDUN Mineral Silfr ripsmetušš on ripsmeid pikendava toimega. Sisaldab looduslikke mineraalseid pigmente. Ripsmetušš pikendab ja eraldab ripsmeid, kattes neid rikkalike mineraalidega, mis kaitsevad ja hooldavad ripsmeid. Sobib tundlike silmade korral ja kontaktläätsede kandajatele.

Kõik IDUN Mineralsi ripsmetušid on mõeldud isegi väga tundlike silmade jaoks ning kontaktläätsede kasutajatele, lõhnaaineteta ning sisaldavad üksnes mineraalpigmete, mis on põhjalikult puhastatud niklist ja kroomist. Samas sisaldavad ka eri säilitusaineid, mis võivad põhjustada allergiat. Seega kui mõni toode ei sobi ning esineb allergilist reaktsiooni, siis kontrollige koostisosade loetelu ja katsetage teist ripsmetušši.

Pikkade ripsmete puhul on värvimise juures rohkem võimalusi. Paari kerge liigutuse saad juba “rabavad” silmad, aga kui kannad ripsmetušši peale tõmmates ripsmeid külje poole, saavutad ägeda kassisilma välimuse ilma lainerita. Lihtne nipp ongi, et värvi tuleb kanda rohkem välimistele ripsmetele, tõstes neid üles ja värvida väljaspoole.

Ripmsetušši ostes tuleb kindlasti tähelepanu pöörata ka harjaosale. Karvasemad ja tihedamad harjad lisavad rohkem lopsakust, samas pikemad ja peenemad harjad pikendavad ja eraldavad meie ripsmeid.

Alati võib kosmeetikakotis olla ka mitu erinevat ripsmetušši vastavalt vajadusele. Võin julgelt kinnitada, et kõige ideaalsema tulemuse saavutab kui kanda mitut erinevat tušši üksteise peale. Siinkohal on oluline ainult see, et kaks kihti tuleb kanda peale kiiresti, alumine värv ei tohi enne järgmist kihti kuivada. Näiteks kui soovid omale pikemad ja tihedamaid ripsmeid, siis tuleb valida nii pikendatavat kui tihendavat tušši.