Kuidas olla prantslanna, alati ja kõikjal.

Kuidas olla prantslanna, alati ja kõikjal.

Aprill on Apotheka Beautys Prantsuse kosmeetika kuu. Selle raames intervjueerisime nelja prantslannat ja uurisime, mis on nende ilu saladus. Meiega jagasid mõtteid prantslannade ilust ja elustiilist Fabienne (48), kes on elanud Eestis 20 aastat, valdab eesti keelt ja tegutseb lisaks oma põhitööle imidžikonsultandina; Eila (79), Eesti-Soome päritolu daam, kes on elanud üle 55 aasta Pariisis ega lahku kodunt kunagi värvimata huultega; disainer Bathilde (25), kes on välistudengina õppinud aasta ka Eesti Kunstiakadeemias; ning Madeleine (21), noor pariisitar, kes hetkel tudeerib Šotimaal mainekas St Andrews University’s.

 

Kuidas kirjeldate prantsuse naisi?

Fabienne: On üsna raske üldistada, aga minu meelest tahavad prantslannad olla vabad. Prantsuse naistele ei meeldi piirangud. Nad on elegantsed, kuid ei hoolitse oma välimuse eest palju. 

Madeleine: Ma leian, et prantsuse naine, on ta siis stiililt business woman või eelistab ta boheemlaslikku look’i, on inimene, kellel on loomulik tunnetus, mis on šikk ja mis mitte.

Bathilde: Ma leian, et prantslannad on samasugused nagu kõik teised naised. Nad võivad olla kurvad, hõivatud, rõõmsad, enesekindlad, laisad, tujukad.

Fabienne

Mis on Sinu 3 must-have ilutoodet?

Madeleine: Ripsmetušš, lainer ja põsepuna.

Eila: Niisutav näokreem, kerge kompaktpuuder, huulepulk või -palsam.

Fabienne: Huulepulk, näokreem, kvaliteetne šampoon.

Bathilde: Punane huulepulk, Avène’i jumestuskreem ja Karitè kehavõi. 

Mis on parim ilunõuanne, mis Sulle on kunagi antud ja kelle poolt?

Fabienne: “Elegance is when the inside is as beautiful as the outside.” See tuleb prantsuse moeloojalt Coco Chanelilt.

Madeleine: Hea meigi saavutamiseks vali, kas rõhutada silmi või huuli, mitte mõlemaid korraga. Ma ei mäletagi, kes seda mulle õpetas.

Eila: Luba endale vähemalt 2–3 korda aastas spaakülastust, nii näo- kui ka kehahoolitsustega.

Bathilde: Minu parim ilunõuanne pärineb mu vanaemalt. Kui olin laps, õpetas ta mulle, et tuleb põski näpistada, et need õhetaks, justkui oleks põsepuna kasutanud.

Madeleine

Mis teeb naise ilusaks?

Eila: Võimalikult neutraalne välimus, isegi täielikult meigituna.

Madeleine: Sarm.

Fabienne: Naeratus. Naeratav nägu on maailma kõige ilusam. Nägu peaks olema meie ilu keskpunkt. Kui puudub meeldiv näoilme, siis on kõik pingutused asjatud: nagu ilus riietus eluta mannekeeni peal. See on nagu imeilus, aga maitsetu tort. 

Mis teeb prantsuse naise eriliseks?

Madeleine: Kõikidest rahvustest naised on ilusad, aga prantslannadel on see eriline “je ne sais quoi” (pr. k “ma ei tea mis”).

Fabienne: Prantsuse naine on naiselik, aga ta kannab pigem pükse ja vähe kleite. Tänaval sa praktiliselt ei näe naist kleidis. Ta kannab hea meelega „une coupe à la garçonne’i“ (poisipea). Sellegipoolest on prantslanna ikkagi naiselikkuse ja elegantsi stereotüüp. Äkki see naiselikkus tuleb rohkem seestpoolt kui väljast?

Eila

Rääkides ilust ja moest, mida Sa kunagi ei kannaks/kasutaks?

Eila: Ma ei kannaks kunagi kulutatud siniseid teksaseid. Samuti ei taha ma kunagi olla ülepakutult riides, eriti päevasel ajal.

Madeleine: Oleneb, kus ma olen. Oma kodulinnas Pariisis ei läheks ma mitte kunagi kodunt välja dressides või pidžaama-tüüpi riietes. Oma Šotimaal asuvas ülikoolilinnas mind see nii väga ei huvita.

Bathilde: Ma arvan, et ma ei kavatse mitte kunagi kanda kõrgeid kontsi.

Seotud postitused
  1. Prantslannade ilusaladuste jälil Prantslannade ilusaladuste jälil Naised üle ilma on juba sajandeid üritanud toimida nagu imekaunid prantslannad, kes näevad pea alati täiuslikud välja. Pane nüüd Edith Piaf taustaks mängima, kalla endale klaasike punast veini ja õpi selgeks mõned trikid, mida prantslannad