Kuidas suvist päevitust kauem säilitada?

Kuidas suvist päevitust kauem säilitada?

Päikeselised ilmad ja rannapuhkused on loonud me nahale kauni suvise jume, kuid nautida saame seda vaid üürikest aega, sest päevitus kipub meil tihti kiiresti kaduma. Mida teha, et see kaunis jume pikemalt säiliks?

Keha puhtaks õrnalt

Vali naha vastu leebe puhastusvahend. Nii näo- kui ka kehapesuvahendid tuleks valida vastavalt oma naha tüübile. Liiga agressiivsed pesuained võivad nahka liigselt kuivatada, seega eelista seebivabasid niisutavaid dušigeele, pesugeele või kehapesuõlisid.

Niisuta ja veelkord niisuta!

Kuiv nahk hakkab kiirelt ketendama ning päevitus kulub kiiremini maha. Selleks, et jume püsiks ning nahk säiliks ilus ja terve, tuleb nahka regulaarselt niisutada. Pärast pesemist kasuta kindlasti niisutavat kehakreemi või ihupiima! Kui näed, et päike on nahka liigselt kuivatanud, vali rikkalikult niisutav või toitev kehakreem.

Koori nahka mõõdukalt

Naha koorimine aitab eemaldada surnud naharakud ning stimuleerib naha uuenemise protsesse. Kui nahk on pärast päikesevanni õrn, võivad abrasiivsed koorivad osakesed kahju teha, kuid kui nahk on juba taastunud, saab õrnu koorijaid taas kasutada. Vali pigem niisutav ja õrnem toode ning kasuta seda mõõdukalt.

Kaitse oma nahka!

Sa ilmselt ei taha seda kuulda, kuid regulaarne päikesekreemi kasutamine aitab ka päevitust kauem säilitada. Nahk ei põle ära ning jume jääb ühtlasem. Päike on ka peamiseks faktoriks naha enneaegsel vananemsel, seega on eriti oluline nahka kaitsta ja niisutada. Pärast päikese käes viibimist võiks õhtul kanda puhtale nahale ka spetsiaalset päevitusjärgset toodet. Veendu, et see sisaldaks päevituse säilimist soodustavaid komponente.