Kuidas teha endale suvekuumuses kauapüsiv meik?

Kuidas teha endale suvekuumuses kauapüsiv meik?

Suvel on kogu aeg nii palju teha ning võimalikult vähe aega tahaks kulutada peegli ees, samas kes meist ei tahaks ilus välja näha. Kuidas teha endale klassikalist pidulikku päevameiki, mis muuta hiljem vaid mõne tootega õhtumeigiks. Kuidas hoida suvekuumuses on meik ilusana õhtu lõpuni? Kasulikke ilunippe jagab kosmeetik ja jumestaja Signe Uibo

Iga jumestuse alus on hea baas, mis ei piirdu ainult meigitoodetega. Hooldamata nahal ei jää ka jumestuskreem ilus ja ühtlane. Kauni tulemuse saavutamiseks on tähtis koorida ja niisutada. Nahka võiks koorida vähemalt päev enne olulist sündmust, selleks sobib hästi näiteks Idun Mineralsi siluv kooriv geel, mis sügavpuhastab ja turgutab nägu. Koorimise käigus eralduvad surnud naharakud, mille tulemusel on naha tekstuur siledam ja ühtlasem. Pärast koorimist on soovitatav nahka intensiivselt niisutada, milleks on ideaalne BioNike Instant Hydra detoks niisutav mask.

Hooldus

Enne jumestamist tuleks nahka puhastada ja niisutada, et tagada ilus püsiv tulemus. Proovi selleks BioNIke mitsellaarvett tundlikule nahale või IDUN Mineralsi mitsellaarvett, mille muudab universaalseks koostis ja pihustiotsik, mis kinnitavad meigi ja võimaldavad seda hiljem piserdada ka nahale värskenduseks.Unustada ei tohiks ka silmaümbrust, kuna õrn piirkond vajab erilist hoolt, mida pakub Idun Mineralsi silmaümbrusseerum oma niisutavate ja kaitsvate toimeainetega.

Meigipõhi

Püsiva meigipõhja saladus on meigialuskreem (primer), mis hoiab jumestuskreemi näol kogu pika päeva või õhtuse ürituse. Nahasõbralik valik on IDUN Minerals Primer meigialuskreem Iris, mille hallikas värvus on tingitud antibakteriaalse toimega aktiivsöest, mis kaob kohe nahale kandes. Kes eelistavad kõik-ühes-toodet, siis IDUN Minerals on ühendanud oma näokreemi ja meigibaasi universaalsesse tootesse IDUN Minerals Primer & näokreem SPF 25.

Jumestuskreemi tuleks valida vastavalt nahatüübile, naha vajadustele ja jumestuse eesmärgile – kas soovid läbikumavat või matti tulemust, kas oleks vaja rohkem katvust või hoopis sära. Kindel ja paljudele sobiv toode kauakestva meigipõhja jaoks on Bionike Color kaitsev jumestuskreem. Vajadusel kasuta peitepulka, et varjata pisimatki iluvead.

Silmaümbruse piirkond vajab tihtipeale rohkem ühtlustamist ja peitmist kui mõni muu osa näos. Peitmiseks on sobiv IDUN Minerals Perfect väga hele peitekreem silmaalustele ja BioNike Color Luminizer peitepliiats 102 Creme. Esimeses on rohkem pigmenti, et tumedaid silmaaluseid varjata ja teises enam valgust peegeldavaid osakesi, mis valguse peale langedes lisavad heledust ja värskust.

Meigipõhja kinnitamiseks ja viimistlemiseks kasuta puudrit, näiteks IDUN MIneralsi matistav mineraalpuuder Tuva.

Et muuta nägu elavamaks, lisa kontuurimiseks põsesarna ja oimuluu piirkonda ning otsmikule juuksepiiri juurde natukene pruunistavat puudrit. Näole värskust lisab põsepuna. Ideaalse koha selleks leiad naeratades –  kõrgeim koht põsesarnal. Proovi IDUN Minerals Havtorn mineraalpõsepuna, mille universaalne värvitoon sobib paljudele.

Kulmud

Need olgu hooldatud, kuid samas loomulikud. Parima tulemuse saavutad, kandes kulmupliiatsit otse kulmude välimisele osale ehk kulmu sabale. Kulmude algus täida hajutades või karvu imiteerides tühimikke. Fikseeri kulmud, kammides geeliga karvakesed diagonaalis ülespoole kulmusaba suunas. Selleks sobivad hästi näiteks BioNike Color Natural kulmulainer 402 Chatain ja IDUN Minerals Fiber keskmist tooni kulmugeel.

Päevane silma- ja huulemeik

Päevane jumestus on mahe ja loomulik. Kindel on panna alati natuke rõhku silmadele, näiteks teha seda silmapliiatsiga tõmmatud laineriefektiga. Püsivama tulemuse saavutamiseks tuleks luua silmalauale baas. Seda võib teha kreemja peitekreemiga, mis fikseerida puudriga või nahatooni lauvärviga. Näiteks IDUN Minerals Lejongap mineraallauvärv või üksiku särava IDUN Minerals Kungsljus mineraallauvärviga.

Silmameigi tegemist alusta heledama mati tooniga sisenurgast. Välimisele poolele lisa kergelt tumedamat matti tooni. Liikuvale laule pane üksiku lauvärvi säravat tooni, hajutades seda väljapool koos silmale tõmmatud pruuni pliiatsijoonega. Silma alumise lau siseosale kanna beeži silmapliiatsit, et tekitada visuaalselt suurema silma efekti. Seejärel värvi ripsmed musta volüümi andva tušiga.

Huulemeigis kasuta niisutava toimega IDUN Mineralsi kreemjat huulepulka Frida ja BioNike Color Lip huulepliiatsit 202 Nude, et saavutada loomulik ja püsiv tulemus.

Päevast õhtusse

Õhtusele jumestusele tuleks lisada sügavust. Rõhutada võib silmi või huuli või lisada mõõdukalt intensiivsust mõlemale. Kasuta näiteks IDUN Minerals Lejongap mineraallauvärvi, IDUN Minerals Förgätmigej mineraallauvärvi ja BioNike Color silmapliiatsit 109 Violet. Silmameigi rõhutamiseks hajuta välisnurgast kahe mati tumedama tooniga, alustades ripsmepiirist sügavama tooniga ja üles liikudes hajutades mahedamat matti tooni. Ülemisele ripsmejoonele tõmba lillat tooni BioNIke silmapliiatsiga joon, mida hajuta alalau välisnurgas, et tuua silmisse sügavust ja salapära.

Huulemeigile lisa kergelt BioNike Color Lip huulepliaatsit näiteks 206 Iris ja BioNike Color Intense huulepulka 114 Marsala, et joonistada välja ilus huulekuju ja anda sellele tumedamat tooni.

Suvised nipid

Selleks, et jumestus püsiks kauem värske võiks kasutada ka meigikinnitusspreid. Selleks sobib näiteks D´Difference Care&Fix näoudu. Toode on 100% looduslik ning sobib kasutada nii meigi kinnitamiseks kui ka päeva kestel naha värskendamiseks.

Ka meigitud naha puhul tuleks mõelda ka päikesekaitse uuendamisele, sest jumestustoodete SPF-kaitse ei pruugi olla piisav. Ideaalne toode meigi peale on näiteks Isdini mineraalne päikesekaitsepuuder SPF 50+. Selle kerge puuderjas tekstuur matistab nahka ja annab nahale hingava silmale nähtamatu viimistluse.  

Väga mugavaks kolm ühes tooteks on ka Bionike Hydractive kaitsev näosprei SPF 25, mis kaitseb nahka, aitab seda hoida niisutatuna ning kinnitab ka meigi.