Mida silmas pidada linnareisil, rannareisil ja reisil loodusesse

Mida silmas pidada  linnareisil, rannareisil ja reisil loodusesse

Puhkuste aeg on käes ning üle pika aja on meil taaskord võimalus ka ringi reisida. Olgu selleks reis mõnda toredasse Eesti väikelinna või Euroopa suurilinna, loodusesse matkama või randa suveilmasid nautima, võiks kindlasti üle vaadata ka ilutooted ning ka muu reisiks vajaliku, mida endaga kaasa haarata. Millele aga tähelepanu pöörata ning milliseid ilutooteid kohvrisse või rannakotti pakkida? Apotheka Beauty ilueksperdid annavad nõu ning on toonud sulle välja praktilised tootesoovitused.

Rannapuhkus

Selle aasta suvi on meid rõõmustanud tõeliselt kuumade ja päikeseliste ilmadega. Rannapuhkust oleme saanud nautida siinsamas Eestis. Siinkohal võiks siiski meelde tuletada päikesekaitse olulisuse. Päikesekaitse mitte ainult ei kaitse nahka põletuse ja vananemise eest, vaid aitab kaasa ka ühtlasema päevituse tekkele ning päevituse pikemale püsimisele. Päikesest kahjustunud nahk on kuiv ja kare ning päikesepõletuse saanud piirkondades hakkab keha väga kiirelt ka nö nahka ajama. Millised ilutooted randa kaasa võtta? Heledama fototüübiga ja tundlikuma nahaga inimesed võiksid kindlasti valida SPF 50 või SPF 50+ faktoriga päikesekaitse. Nii apteekidest kui ka Apotheka Beautyst leiab laia valiku sobivaid tooteid. Üheks klientide lemmikuks on kujunenud BIONIKE SUN SPF50+ PÄIKESEKAITSEPIIM 125ML, mis sobib kasutamiseks nii näol kui ka kehal, ning on ka rannakotti kaasa haaramiseks väga mugavas suuruses. Praktiliseks valikuks on kindlasti ka erinevad sprei või aerosooli kujul tooted, mida on mugav ka turjale ja seljale piserdada, näiteks AVENE SUN MIST SPRAY PÄIKESEKAITSEÕLI SPF30 150ML. Lisaks näo ja keha kreemitamisele ei tohiks ära unustada ka huuli ja kõrvalesti ning eraldi tähelepanu võiks pöörata ka sünnimärkidele. Seega võiks rannakotis kaasas olla ka päikesekaitsepulk, näiteks BIONIKE SUN 50+ PÄIKESEKAITSEPULK 9ML. Kui eesmärgiks on saavutada kaunis päevitunud jume kiiremini on ideaalseks tooteks ISDIN HYDRO PÄIKESEKAITSEÕLI PÄEVITUST SOODUSTAV SPF30 200ML, mis soodustab naha pruunistumist kuni 43%. NB! Ära unusta, et päikesekaitse tuleks nahale kanda juba pool tundi enne õue minekut ning päikesekaitset tuleks uuendada vähemalt iga kahe tunni tagant või pärast ujumist, rätikuga kuivatamist ja higistamist.

Linnareis

Kui randa päevitama minnes haarame kaasa mõnusa suure rannakoti, siis linnareisi puhul peab vajalik iluarsenal käekotti või väiksemasse seljakotti mahtuma. Siinkohal tulevad appi erinevad minisuuruses tooted. Selleks, et naasta pikemalt või ka paaripäevaselt puhkuselt puhanud ja värske jumega, ei tohiks oma tavapärast nahahooldust unurusse jätta. Oma igapäevase näopuhastustoote ja kreemi võiks kindlasti kaasa võtta. Mugav on kasutada testreid, kuid tundlikuma nahaga inimesed võiksid siiski nahaärrituste vältimiseks jätta valikusse ka midagi oma tavapärasest nahahooldusest. Üheks toredaks nipiks on reisikotti lisada mõni mõnusalt niisutav ühekordse näomask. Õhtul hotellitoas lõõgastava näomaski nautimine on just see, mida päeva lõpuks vajad!

Ka linnareisi ajal ei tohiks ära unustada päikesekaitset. Kreemitada tuleks nii nägu kui ka riiete alt välja ulatuvad kehaosad. Peab meeles pidama, et ka linnamüüride vahel on päike sama aktiivne kui rannas päevitades ja pigmendilaigud on kerged tulema. Suurepäraseks valikuks on erinevad toonivad päikesekaitsetooted, mis peidavad pisemad iluvead ning loovad ühtlase nahatooni  ilma jumestuskreemi kasutamata. Mati ja sametise jume aitab luua näiteks ISDIN FUSION WATER PÄIKESEKAITSEEMULSIOON NÄOLE TOONITUD SPF50 50ML

näiteks ISDIN FUSION WATER PÄIKESEKAITSEEMULSIOON NÄOLE TOONITUD SPF50 50ML, heledama naha puhul sobib hästi ATOPIK PÄIKSEKAITSEKREEM SPF30 TOONITUD HELE 30ML. Pigmendilaikudega nahale sobib ISDIN PÄIKESEKAITSEVEDELIK NAHATOONI ÜHTLUSTAV SPF50+ 50ML. Nii nagu rannas, tuleks päikesekaitset iga kahe tunni tagant uuendada ka linnakeskonnas. Kui juba natuke higisele ja tolmusele nahale on kreemi ebamugav kanda, siis tulevad appi erinevad sprei või aerosooli kujul olevad päikesekaitsetooted. BIONIKE HYDRACTIVE KAITSEV NÄOSPREI SPF25 75 ML kaitseb näonahka UV-kiirguse, saasteainete ja sinine valguse eest ning boonusena on ka värskendava ja niisutava toimega. Üheks must-have tooteks käekotis on kindlasti ISDIN MINERAALNE PÄIKESEKAITSEPUUDER SPF50+ 2G, mis tagab nähtamatu, kuid väga tugeva kaitsetaseme ning sobib pealekandmiseks ka jumestuse peale. Kohvrisse paki kindlasti kaasa ka päevitusjärgne rahustav toode või aaloe geel.

Linnareisil pista käekotti kindlasti desinfitseeriv vahend ja plaastrid! Käte puhastamiseks sobib suurepäraselt näiteks BABE KÄTEPUHASTUSGEEL DERMASEPTILINE 100ML.

Reis loodusesse

Ilusad ilmad lausa kutsuvad matkama ja telkima. Lisaks päikesekaitsele on suvisel ajal looduses viibides väga teemakohased erinevad putukatõrjevahendid. Poeriiulitel on selliste vahendite valik küll kirju, kuid eelistada tuleks tooteid, mis on nii naha- kui ka keskkonnasõbralikumad. Toodete valiku osas küsi nõu ka apteegist. Nahasõbralikumad variandid on näiteks MOUSTICARE PUTUKATÕRJEVAHEND 50ML või FREE PUTUKATÕRJE ACTIVE SPREI 100ML, mis sobivad kasutamiseks ka väikelastel. Lisaks võiks kindlasti kaasa haarata ka spetsiaalse nahaärritust, -põletust ja -sügelust vähendava toote, näiteks CICCARELLI SOS NAHKA PÄÄSTEV KREEM 25ML ning rahustava toimega termaalvee. Loodusesse reisides kontrolli kindlasti põhjalikult üle ka oma reisiapteek ning vajadusel mine apteeki varusid täiendama.

Ka loodusesse reisides võiks kaasa haarata mõned ilutooted. Pärast pikka päeva õues oleks siiski vajalik õhtul nägu puhastada ja kreemitada. Kõige mugavamaks variandiks näo puhastamiseks on mitsellaarvesi, eriti kui ööbid telgis või kämpingus. Näokreem võiks olla kerge ja rahustav. Kaasas võiks olla ka näiteks rahustav aaloe geel, mida sobib kanda nii näole kui ka kehale. Hommikusse ilurituaali peaks lisaks puhastusele ja kreemidele kuuluma kindlasti ka päikesekaitsetoode!

Tootesoovitused