Nihao, Peking!

Nihao, Peking!

Ma pole suurem asi sügisefänn ja nii püüan juba mitmendat aastat sügiskaamost reisimisega leevendada. Seekord viis lennureis mind Pekingisse, kus ootasid ees mu head sõbrad, kes juba kolmandat aastat Hiinas elavad. Kuna Peking on üks maailma suurema õhusaastatusega linnasid, oli see hea võimalus testida nii Aasias kui ka Apotheka Beautys pakutavat iluarsenali.

Et saastatud õhust pääseda, on suur osa hiinlaste asjatoimetamisi toodud siseruumidesse. Ühest hotellist viib eskalaator teise, sealt kolmas kaubanduskeskusesse või metroosse. Tänavatel kõndimise saab hõlpsasti asendada ostukeskuste koridoridega, kus õhk on puhastatud. Linna õhusaaste on niivõrd kõrge, et suur osa aastast on kasulik ringi liikuda respiraatoriga. Kui esimesena tuleb silme ette valget värvi „arstimask”, siis Hiinas müüakse kõikvõimaliku erineva disainiga respiraatoreid – luiged, südamed ja Swarovski kristallidega kaunistused on ainult väike osa kogu sortimendist. Kuna minu reisiaeg langes samale ajale Hiina pühadega, olid tehased kinni ja erinevalt tavapärasest sudust kõrgus Pekingi kohal sinine taevas.

Nii ei saanud ma saastunud õhust liialt kannatada, ent suurlinna õhk ja lennureis andis sellegipoolest näonahal tugevalt tunda. Olin kaasa võtnud supermugava Dr. Hauschka lemmikute proovikarbi. Et tooted olid reisimõõdus, sai neid ka käsipagasis hoida, et end lendude vahel värskendada. Dr. Hauschka Quince Day Cream on minu lemmikpäevakreem. Avastasin selle enda jaoks mõni aasta tagasi ühes teatrietenduses mängides. Nimelt kuulus see grimeerija iluarsenali. Sellest ajast saadik olen seda tsitruselõhnalist näokreemi igapäevaselt kasutanud. Dr. Hauschka proovikarp sisaldab endas veel ka toniseerivat vett, puhastuskreemi, kätekreemi ja hügieenilist huulepulka. Kiireks näopuhastuseks oli mul alternatiivina kaasas ka Babe Vitance Anti-Ox Detox näopesugeel, mis sobib ideaalselt igapäevaseks kasutuseks, eemaldades nahalt olmetoksiinid ja ka meigi. Lisaks on ka see mõnusas 100-milliliitrises reisisuuruses.

Mu sõbrad olid mulle kokku pannud superpõneva reisiplaani: külastasime imeilusat Gubei veelinna ja Keelatud Linna, turnisime Hiina müüril, avastasime hutong’ite (Põhja-Hiinale iseloomulik elamurajoon, kus kitsal tänaval on üksteise kõrval palju väikeseid madalaid majakesi) vahele peidetud baare ja Aasia restorane ning sattusime ka Hiina influencer’itele mõeldud promoüritusele. Et tegemist oli Chaneli üritusega, olid paljud Hiina tüdrukud kandmas just selle moemaja loomingut, truuks saatjaks videograaf ja/või fotograaf, et oma WeChati kontole (Hiinas on omad alternatiivid Lääne sotsiaalmeediale) võimalikult head sisu toota.

Ühe õhtu pühendasime naiselikult patustades ja kohalikke iluhitte testides. Avangu tegime aga kodust kaasa võetud It’s Skin the Fresh elujõudu andva granaatõunamaskiga, mis muide on samuti Aasia päritolu, nimelt Koreast.

Ilumaailmas laiemalt, aga ka Hiinas on hetkel Korea nahahooldus vägagi hinnas. Prantsusmaa-Korea koostöös on valminud ka just Eestisse jõudnud Jowaé, millest kirjutan peagi pikemalt.

Hiinlased ei piirdu aga üksnes nahahooldusega. Iluideaaliks on suuremad silmad ja läänelikumad näojooned, mistõttu siirdutakse Lõuna-Koreasse silmaoperatsioonidele. Populaarne on ka näo kitsamaks modelleerimine. Kellel rahakott iluoperatsioone ei võimalda, saab soetada poest soodsa hinna eest müüdavaid plastmassist kaarekesi, mis kleebitakse silmalaule, et silmi rohkem lahti hoida ja suuremana näidata. Uskumatu, aga tõsi!

Hiina on suur riik ja inimeste kasv ja nahavärvgi erineb regiooniti. Lumivalge nahk on aga Hiina kaunitaride seas väga populaarne. Kuulus Hiina kosmeetikafirma Shanghai Lady teeb ilusa disainiga kreeme, millest enamik on valgendava toimega. Pleegitavaid ilutooteid pakub enamik Aasia päritolu kosmeetikafirmasid. Pole aimugi, kuidas need pleekained põhjamaisele nahale sobivad.

Hiina on tõepoolest kõige vastuolulisem ja omanäolisem riik, kus ma seni käinud olen.

Xiexie, Peking, unustamatute elamuste eest!

*Kui soovid saada rohkem aimu minu seiklustest Pekingi ilusates ja põnevates kohtades, mine vaata minu Beijing-nimelisi highlight’e instagrami kontol @carinejessica.

Seotud postitused
  1. When in doubt, wear red! When in doubt, wear red! Kaks nädalat tagasi kirjutasin teile sellest, kuidas filmisime Apotheka Beauty’le videoõpetusi erinevate meigilook’ide saavutamiseks. Meigikunstnik Marii Lotta lasi oma võlupintslitel käia ning võtsime filmilindile klassikalise, naturaalse,
  2. Korea ilurituaal: puhasta, valmista ette, aktiveeri, korrigeeri. Korea ilurituaal: puhasta, valmista ette, aktiveeri, korrigeeri. Nagu ka juba eelmises postituses kirjutasin, lendab aeg linnutiivul. See kõik on tingitud kiirest elutempost. Mulle isiklikult meeldib virvarris keerelda ja tunnistan, et eelistan ringi sahmimist lakke vahtimisele. Sellegipoolest oleme kõik inimese
  3. Pühad vannitoas Pühad vannitoas Detsembrikuises virvarris hakkan mingil hetkel unistama puhkusest. Ja ma ei mõtle siinkohal palme ja merd, vaid kojuminekut ja oma perekonda. Mul on maailma kõige lahedam perekond ja nii naudin nendega koosolemist väga. Kuigi meie seltskond on gen
  4. Ilu päästab päeva – tasuta ilulõunatest Ilu päästab päeva – tasuta ilulõunatest Olen teiega jaganud oma kogemusi uue Apotheka Beauty ilupoe osas. Rikkaliku kaubavaliku kõrval on siin saadaval ka mitmed põnevad iluteenused, mis võimaldavad oma iluolukorrast rohkem teada saada ja ennast veelgi kaunimaks teha. See on esimene ilu