Nõuandeid talviseks näonaha hoolduseks

04.01.2022

Nahahooldus talvel olgu - nagu ka riietuski - kihiline. Talvel võivad temperatuurid kõikuda suurtes amplituutides, siis on normaalne, et -25C ja +5C kraadide juures päris samasugune näo- ja kehahooldus ei ole just kõige sobivam.

Kihilisust nahahoolduses saab anda seerumite, iluampullide ja õlidega, mida kasutada lisaks kreemile. Idee on lihtne – soojema ilmaga vähem kihte ja kui temperatuurid on jäised, siis lisaks kreemile appi ka õlisemad kihid. Talvel pea meeles, et nägu kreemita minimaalselt 30 minutit enne koduukseks väljaastumist, et kreem jõuaks nahka imenduda ja toimida nahka kaitsvalt. Väga soovituslik on kasutada ka spetsiaalseid külma ilma kreeme (ilmastikukreeme).

 

Talvised kihid näohoolduses:

 

1) Nahale sobiv puhastus – talvel niisutavamad toimeained ja nahka rahustavad, pehmendavad näoveed. Näovesi puhastustoodete ja hooldustoodete vahel on oluline – see eemaldab nahalt puhastustoodete jäägid ja valmistab naha ette järgnevateks kihtideks, et need saaksid paremini toimida ja nahka imenduda. Meigi eemaldamiseks ja näo esmaseks puhastamiseks sobib väga hästi näiteks Bionike õrn puhastuspiim või Berrichi meigieemaldusõli Näonaha puhastusprotsesse lõpetamiseks aga  Bionike värskendav näovesi tundlikule nahale või Berrichi näopuhastustoonik.

 

2) Peale näoveekihti järgneb silmaümbruskreem, mis talvel võiks olla ka kindlasti rikkalikumas tekstuuris, mitte suviselt kerge ja geeljas. Nahk silmade ümber on väga õhuke ja õrn ning vastuvõtlik ärritustele ja külmale. Kui silmade ümbruse nahk on juba ärritunud ja tundlik, on heaks valikuks näiteks Avène rahustav silmaümbruskreem.

 

3) Seejärel kolmas kiht, mis võiks sõltuda temperatuurist õues − iluampull, seerum või õlikiht või hoopiski mõni kombinatsioon neist. Näoõlisid sobib hästi tilgutada 2-3 tilka seerumile või juba ka näokreemile lisaks, kuid muidugi ka eraldi kihina nahale õrnalt vajutada.

Näoõli puhul jäta meelde nipp: kanna näoõli alati kergelt niiskele nahale – siis imendub õli paremini ja kiiremini ning seda kulub ka vähem. Talvisel ajal kasutamiseks sobivad suurepäraselt näiteks Babé näoõli oomega 3-6-9 või Idun Minerals õliseerum.

Aina enam levib ka soovitusi kanda näoõlisid kreemide peale − eks see on katsetamise asi, sest kindlasti kõik näoõlid ei sobi kreemide peale kihiks. Pigem soovitaksime sellist varianti väga kuiva naha puhul katsetada õhtuse näohoolduse juures. Üldiselt on nii, et kreem lukustab õlid nahka ja nii ei jää ka nahale õlist määrivat kihti, kuid on spetsiaalsed nahaooldusprogrammid loodud ka nii, et õli sobib kreemide peale. Katsetamise koht kindlasti!

 

4) Neljas kiht ─ niisutajad ehk näokreemid. Talvised näokreemid olgu rikkalikumas tekstuuris − suvine kerge veebaasil kreem ei toimi, sest veemolekulid kreemis hakkavad suure külmaga nahal jäätuma ja võivad kasu asemel hoopiski kahju teha ja nahal külmudes nahka kahjustada. Vaheta talveks näokreem toekama vastu, mis sisaldaks õlisid, mis nahal ei jäätu. Kui Sulle aga rikkalikumad tekstuurid üldse ei meeldi ega sobi, siis meelespea – kreemita nägu kindlasti minimaalselt 30 minutit enne õue minekut, et kreem jõuaks nahka kenasti imenduda.

Seesama nõuanne kehtib ka kätekreemide, kehakreemide ja huulekreemide osa –  käed ja huuled saavad enim ilmastikuolude tõttu kahjustatud, sest tihtipeale neid ei kaitsta või ei tehta seda õigesti.

Krõbedate miinukraadidega sobivad kasutamiseks hästi just ilmastikukreemid – mugavalt universaalsed kreemid, mis on nii hooldava kui ka nahka kaitsva toimega. Sobivad tervele perele põskede, käte ja miks-mitte ka huulte kaitsmiseks. Näiteks Avène cold cream või A-derma Dermalibour+ Barrier kaitsev kreem. Kui nahk on juba külmast ärritunud, tundlik ja punetav, tulevad

appi rahustavad ja taastavad kreemid. Avène Tolerance Control nahka taastav kreem, Avène Ciclafate+ taastav kreem, Isdin Nutratopic näokreem.

5) Erilist tähelepanu tuleks talvel kindlasti pöörata ka huultele. Nagu eelnevalt mainitud, peaks ka huulepalsami veesisaldus olema minimaalne. Rikkalikult õlisid sisaldavad ning talviseks perioodiks sobivad huulepalsamid on näiteks Avène cold cream huulepalsam, Bionike Proxera huulepalsam kuivadele huultele, Jowaé toitev huulepalsam, Babé taastav huulekreem.

 

6) Jumestus ei pea olema ilmale sobivalt valitud. Kuna nahk on eelnevalt kihiliselt juba kaitstud, siis jumestuskreemi koostis enam nii suurt rolli ei mängi. Nipp, mida paljud talviti aga kasutavad on tilgutada 1-2 tilka näoõli jumestuskreemi sisse, mis annab ka sellele toitvama toime ning lisaks annab jumestusele särava lõpptulemuse.

 

7) Ära unusta ka talvel SPF-i kasutada! Päikesekiired kiirgavad lumelt ja jäätunud pinnaselt hästi ning nii võib ka keset talve päikesepõletuse saada. Lumisele nõlvale minekul on sobivaks valikuks näiteks Avène Sun päikesekaitsekreem SPF 50+ kuivale nahale.

Seotud tooted:

Uudised:

  • 5 pigmendilaikudega seotud müüti, millest võiksid rohkem teada

    5 pigmendilaikudega seotud müüti, millest võiksid rohkem teada

    Loe lähemalt

  • Suvised ilurituaalid hoidmaks naha kauni ja säravana ka meigivabalt

    Suvised ilurituaalid hoidmaks naha kauni ja säravana ka meigivabalt

    Loe lähemalt

  • Kuidas hooldada allergilist või ülitundlikku nahka?

    Kuidas hooldada allergilist või ülitundlikku nahka?

    Loe lähemalt

  • Päike ja pigmendilaigud

    Päike ja pigmendilaigud

    Loe lähemalt

  • Nahaarst selgitab: kuiva naha peamised põhjustajad ja soovitused selle hooldamiseks

    Loe lähemalt

Kõik postitused