Päevakreem versus öökreem

23.08.2022

Kas ja miks on lisaks päevakreemile vaja veel öökreemi? Meie heitliku ilmaga, kuhu jagub aastanumbri sisse perioodid troopiliselt kuumade ja kuivade ilmadega, niiske vihmaga ning jäise tuulega ja seda mitte ainult eri hooaegadel, vaid ka vahelduva nähtusena, puutub meie nahk kokku paljude agressoritega, mis mõjutavad silmnähtavalt naha niiskussisaldust. Võib öelda, et meie nahk vajab kreemi, et ei hakkaks punetama, kiskuma, ketendama jne.

Nahka võiks kreemitada nii päeval kui ka öösel ja ideaalis erinevate kreemidega. Mis on päeva- ja öökreemi erinevus? Kõige lihtsam vastus sellele oleks: nende funktsioon. Kui päevakreemid niisutavad ja kaitsevad Su nahka, siis öökreemid taastavad, uuendavad ja toidavad seda.

 

Päevakreemid on tihti kergema tekstuuriga ja loodud nii, et need imenduksid kiiremini ja sobiks kasutada ka jumestuse alla, või just vastupidi – tihkema tekstuuriga, et luua nahale väliste agressorite eest kaitsekiht. Praktiline valik on kindlasti ka SPF-faktoriga päevakreem, mis on eriti oluline just vananemisvastase näohoolduse juures. Igapäevaseks kasutamiseks naha niisutamiseks ning fotovananemise ennetamiseks sobivad hästi näiteks Babé Healthyaging+ vananemisvastane päevakreem SPF 30 ja BioNike Hydra niisutav fluid SPF 20.

 

Öösel on meie kehatemperatuur kõrgem ning seetõttu on nahk aktiivainetele vastuvõtlikum ning toimub naharakkude uuenemine – öökreem kasutab seda soodsat aega maksimaalselt ära, ergutades naha uuenemist ja taastades eksposoomist (UVA-, UVB- ja infrapunakiirgusest ning HEV-valgusest) tingitud kahjustusi. Öökreem võiks sisaldada õlisid ja vitamiine ning olla toitvate ainete kontsentratsiooni ja tekstuuri osas rikkalikum. Öökreem ei sisalda kunagi SPF-faktorit. Kui soovid oma nahale pakkuda täiendavat vananemisvastast hooldust, siis vali ööseks kreem, mis aitaks kaasa naha kollageeni ja elastiini tootmisele. Headeks valikuteks on näiteks BioNike Xage Ultimate Repair täitev öökreem ja Isdin A.G.E Reverse Night öökreem melatoniiniga. Nahale pakuvad ekstra kosutust ka erinevad vitamiinirikkad öökreem-maskid, näiteks Jowaé vitamiinirikas taastav niisutav öökreem-mask, Mincer Pharma Vitamins Philosophy taastav öökreem ja Klorane taastav öömask orgaanilise rukkilillega.

 

Kui Sul on aga kindel soov kasutada ühte kreemi nii päeval kui öösel, siis võib valida ka universaalse näokreemi. Selleks, et pakkuda nahale päeval kaitset, tuleks sellisel juhul hommikusesse ilurituaali kindlasti täiendavalt lisada ka päikesekaitsekreem. Õhtul võiks kreemi alla aeg-ajalt kasutada ka toitainerikkamaid essentse või seerumeid.

 

Naha seisukorrast on kõige olulisem seda niisutada nii hommikul kui ka õhtul. Olgu selleks universaalne päeva-öökreem või eraldiseisvad kreemid, oluline on valida toode vastavalt hooajale ja oma naha seisukorrale. Kui ei ole soovi kreeme ja tekstuure vahetada, siis on alati võimalus oma lemmikuid kreeme vastavalt naha vajadusele rikastada õlide, seerumite jms lisatoodetega.