Intervjuu Avène'i nahahooldusguru Perrine Frickiga

Intervjuu Avène'i nahahooldusguru Perrine Frickiga

Kohtusime Pierre Fabre’i rahvusvahelise koolitaja Perrine Frickiga, et rääkida peagi saabuvast suvest, Avène’i päikesekaitsetoodetest ja suvisest nahahooldusest.

Millal peaks alustama päikesekaitsetoodete kasutamisega?

Lapsed ei tohiks saada otsest päikesevalgust. Teoorias peaksid kuni 10-aastased lapsed nii palju kui võimalik vältima otsest päikesevalgust. Me teame, et päris elus on seda keeruline saavutada. Nii soovitame lastel kanda pikki varrukaid, mütsi, päikeseprille. Veidi vanematel lastel tuleks juba kasutada ka päikesekaitsekreemi.

Avène’il on oranži värvi toodete sarjas eraldi tooted ka lastele. Neile, kellel on väga tundlik nahk, soovitame aga oma valgete toodete sarja.

Mis kuust alates tuleks päikesekaitsetooteid kasutada?

Tegelikult on päikesekaitset vaja aastaringselt. Ka kevadpäike on väga intensiivne ja isegi kui päike ei tundu ülemäära tugev, on nahal päikesest tingitud tulemusi näha. Seega alati, kui lähed päikese kätte pikemaks ajaks, tuleks päikesekaitsetooteid kasutada – ka talvel. Näiteks kui minnakse mägedesse suusatama, tuleb arvestada sellega, et lumi peegeldab päikesevalgust, mis omakorda tugevdab päikese mõju. Seega päikesekaitsekreemi ei tuleks kasutada mitte ainult randa minnes, vaid iga kord, kui läheme pikemaks ajaks päikese kätte.

Eriti kehtib see riskigrupis olevate inimeste kohta. Avène’il on spetsiaalne toode Sunsimed, mis on meditsiiniline vahend riskigruppi kuuluvate inimeste jaoks, kellel on või on olnud nahavähk (v.a melanoom) või väga tugev fotovananemine. Riskigruppi kuuluvad inimesed peaksid seda toodet kasutama iga päev ja kandma seda enim päikesevalgust saavatele kehapiirkondadele, milleks on enamasti käed, kael, nägu ja pea. Loomulikult saab ennast kaitsta ka riietega, kuid nagu me teame, siis kõiki piirkondi riided ei kata.

Kui kõrge päikesekaitsefaktoriga kreemi tuleks kasutada?

See sõltub nahatüübist. Eristatakse viit nahatüüpi – väga heledast kuni väga tumedani. Kui sul on väga hele nahk, tuleks kasutada maksimaalse kaitsega tooteid. Meil on selleks SPF 50+. 1. ja 2. tüüpi nahaga inimesed (hele ja väga hele nahk) peaksid kasutama just SPF 50+ tooteid. Nahatüüpidele 3 ja 4 on saadaval veidi madalama – SPF 30 + – kaitsefaktoriga tooted, mis annab siiski piisavalt kõrge kaitse. Kasutamiseks on ka tooted päikesekaitsefaktoriga SPF 20+.

Minu enda nahatüüp on 3. Alustan alati päikesekaitsefaktoriga SPF 50+ ja jätkan SPF 30+ toodetega. Toodete valikul tuleb alati meeles pidada, et see sõltub ennekõike sinu nahatüübist, kui tugevat kaitsekreemi sa vajad.

Kui tihti tuleks kreemi kasutada?

Laboratoorsed testid tõestavad, et nii Avène’i kui ka kõik teised päikesekaitsetooted jäävad nahale kuni kaheks tunniks, mis tähendab, et vähemalt iga kahe tunni tagant tuleks ennast uuesti kreemitada. Kui ujud palju või kuivatad ennast tugevalt rätikuga, tuleks seda teha veelgi tihedamini.

Miks tuleks kasutada after sun kreeme? Kas neid võib pärast puhkust kasutada ka tavalise kehakreemina?

Võib küll. Iga kehakreem või -palsam on pärast päevitamist hea. Just siis tuleb nahka tugevalt niisutada, sest see on muutunud kuivaks. Ühtlasi tahad ju ka päevitust pikendada. Kui kasutad head niisutavat kreemi, püsib päevitus nahal kauem. Meil on päevitusjärgseks kreemitamiseks spetsiaalsed tooted, mis lisaks sisaldavad nahka jahutavaid aineid. Rannapäevadel tuleks pärast duši all käimist nahka eriti korralikult niisutada.

Suvel ja talvel on nahahooldus erinev. Mida tuleks suvise nahahoolduse puhul eriti silmas pidada?

Suvel on nahk kuivem ja me kõik kannatame selle all, olenemata nahatüübist – on meil siis kuiv, rasune või segatüüpi nahk. Kes ei taha hommikul liiga palju erinevaid tooteid kasutada, võib võtta kasutusele kerge niisutava seerumi, mille peale tuleks kanda ka päikesekaitsekreemi. Päikesekaitsekreem võiks alati kotis kaasas olla, et seda oleks võimalik päeva jooksul mitmeid kordi kasutada.

Kõik meie päikesekaitsekreemid sobivad ka igapäevaseks kasutamiseks. Ööseks tuleks nahka korralikult kreemitada. Kuiva nahaga inimestele, kelle nahk on suvel eriti kuiv, soovitan öiseks ajaks tugevalt toitvaid kreeme.

Laia valiku Avène’i tooteid leiad Apotheka Beautyst:
http://bit.ly/Avene-tooted 

Avène’i päikesekaitsetooted leiad siit:

http://bit.ly/Avene-päikesekaitsetooted

Eau Thermale Avène ametlik kodulehekülg:

https://www.avenecenter.com/en

Seotud postitused
  1. Suvi, mis ajas segadusse ehk araabia-terrass, meigivabadus ja festivalivaib Suvi, mis ajas segadusse ehk araabia-terrass, meigivabadus ja festivalivaib Suved algavad ju alati ühtmoodi – maikuus on esimene suvesoe, jaanipäeval peab jälle sügismantlit kandma ja pärast seda jääb ootusärevus – nüüd peaks ju kohe-kohe suvi päriselt algama.
  2. Ilu päästab päeva – tasuta ilulõunatest Ilu päästab päeva – tasuta ilulõunatest Olen teiega jaganud oma kogemusi uue Apotheka Beauty ilupoe osas. Rikkaliku kaubavaliku kõrval on siin saadaval ka mitmed põnevad iluteenused, mis võimaldavad oma iluolukorrast rohkem teada saada ja ennast veelgi kaunimaks teha. See on esimene ilu
  3. Uus aasta, uued lubadused Uus aasta, uued lubadused Mul ei ole tavaks anda uusaastalubadusi. Kui olen otsustanud midagi ära teha, ei vaja ma stardipauguks ilutulestikku ega 1. jaanuari. Kuid pean siiski nõustuma, et uus aasta on hea algus mõnede tervise- ja ilurutiinide juurutamiseks.
  4. Rapuntsel, lase oma juuksed alla! Rapuntsel, lase oma juuksed alla! Iidsed mütoloogiad räägivad sellest, kuidas naiste juustes peitub vägi ja jõud. Ning väljavalituna on mul pea terve elu olnud need mütoloogias kiidetud pikad juuksed. Kuni 12. eluaastani olid need pulksirged, kuid ühel hommikul olid juuksed l