Prantslannade ilusaladuste jälil

Prantslannade ilusaladuste jälil

Naised üle ilma on juba sajandeid üritanud toimida nagu imekaunid prantslannad, kes näevad pea alati täiuslikud välja. Pane nüüd Edith Piaf taustaks mängima, kalla endale klaasike punast veini ja õpi selgeks mõned trikid, mida prantslannad kasutavad, et nende nahk säraks ja kiharad tuules kaunilt lendleks.

1. Anna föönile ja juuksesirgendajale puhkust

Pole mingi saladus, et Prantsuse ilu sõltub rohkem sellest, mis jäetakse tegemata, kui sellest, mida tehakse. Näiteks on prantslannadel alati täiuslikud soengud, mis jätavad samal ajal mulje, nagu oleksid nad äsja voodist tõusnud.

Ülejäänud maailma naised pole aga kunagi mõistnud, kuidas nad selle saavutavad, sest isegi kui sul on veatud modelli juuksed, näevad need föönitamata välja rohkem nagu Yorkshire'i terjeri karvkate kui stiilne soeng, millega tööle minna.

Kaval nipp on pesta juukseid enne magamaminekut, mis tähendab, et sa ei lahku kodust märgade kiharatega (pole midagi vähem šikki) ning kui magad niiskete juustega, on need ärgates volüümikad ja lainelised.

2. Pese oma nägu veega

Tõepoolest, kui pesed oma näonahka vaid veega, võib tulemuseks olla imekaunis ja klaar väljanägemine. Prantslannade lemmik, mitsellaarvesi on jõudnud praeguseks ka meie poelettidele ja tuleb tõdeda, et prantsuse naised teavad, mis on hea.

Mitsellaarvesi on oma õigel kujul spetsiaalne vesi, millesse on lisatud õliosakesi, mis niisutavad, eemaldavad ummistunud pooridest mustuse ja näonahalt meigi.

3. Jumestus olgu lihtne ja kütkestav

Anna andeks, Kim Kardashian, aga pariislannad kontuurimiskomplekte ei fänna. Mõtle nii, et meigi eesmärk ei tohiks olla peitmine ja varjamine, vaid see peaks tooma esile sinu välimuse parimad küljed. Samal ajal peaks sul olema jätkuvalt võimalik kuulutada maailmale, et tunned end oma nahas hästi (mitte ainult siis, kui oled näole kandnud jumestuskreemi, peitekreemi, highlighter'it, lauvärve, ripsmetušši, silmapliiatsit, kulmupliiatsit, kulmugeeli ... meie väsisime juba igatahes ära, kas sina ei väsinud?). Kui tahad kasutada pisut rohkem meiki kui armastatud prantslannad, vali ainult üks piirkond, nagu huuled või silmad, ja keskendu sellele.

Kokkuvõtvalt: kui räägime iluprotseduuridest, siis vähem on alati rohkem!

4. Ole natuke lohakas

Pariislannade jaoks on oluline näha välja puhas ja korras, aga samal ajal mitte kunagi liiga sätitud. See on neile nii omane, et vahel tekib tunne, nagu nad korrutaksid seda endale igal hommikul peeglisse vaadates. Tegelikkuses on nad aga liiga lahedad, et midagi sellist teha. Üks on kindel: sa ei näe õiget prantslannat kunagi Instagrami fotol tugeva suitsusilma ja kunstripsmetega või liiga kitkutud kulmudega.

5. Kanna parfüümi igale poole

Prantslannade jaoks on parfüümi kasutamine justkui kunst, mida tehakse iga kord enne uksest välja astumist. Piserda seda oma kuklale, juustesse, kohvrisse, kui lähed reisile, või padjale, et ärgata hommikul meeldivas parfüümipilves.

6. Naha eest hoolitsemine on olulisem kui selle meikimine

Kui kahtled, kas investeerida kallitesse nahahooldustoodetesse või -tarvikutesse, siis tea, et prantslannad on nõus raiskama kogu oma raha kvaliteetsetele toodetele, mis hoiavad nende naha särava ja klaarina. Ilurutiinid on nende jaoks justkui rituaalid ja isegi vanniskäimine on rohkemat kui lihtsalt enda pesemine, sest nad lisavad vette kindlasti ka õlisid, vannisoola või ravimtaimi, mis aitavad sulistamisest maksimumi võtta. Kõige parem on selle juures, et kui sa ei oska end meikida, siis ilusa näonaha puhul pole seda vajagi. Loomulikkus on pariisitaride võtmesõna.

7. Ilu peaks pakkuma naudingut

Iluekspert Mathilde Thomas kirjutas oma raamatus “The French Beauty Solution”, et prantslannade silmis peab enda eest hoolitsemine olema nauditav ja rõõmupakkuv. Pariislannade nahahooldusrutiinid keskenduvad sellele, et naised saaksid tunda end enesekindlalt ja õnnelikult, mistõttu, kui oled seni mõelnud, et ilu nõuab ohvreid, siis mõtle, kuidas seda hoopis enda jaoks meeldivaks muuta.

8. Ära proovi olla ideaalne

Naine, kes pole täiesti ideaalselt “kokku pandud”, tundub huvitavam ja jätab mulje, justkui oleks tal ka olulisemate asjadega tegeleda kui tema välimus. Tänapäeval üritavad kõik olla ideaalsed, olgu selleks siis soeng, hambad või nahk, aga Prantsusmaal armastatakse just neid asju, mis pole päris täiuslikud. Su juuksed ei pea olema ideaalselt sirged ja su näos võivad olla kortsukesed või tedretähnid – mis siis!

9. Punane huulepulk on õhtutundidel kohustuslik

Kui reede õhtul sõpradega kokku saad ja end üles lööd, ära unusta punast huulepulka. Aga pea taas meeles, et prantslannad usuvad põhimõttesse “vähem on rohkem” ehk kui rõhutad huuli, jäta muu tagasihoidlikuks. Sama käib teiste aksessuaaride kohta.

10. Klaasike veini

Sa ei pea jooma veini ainult hilistel õhtutundidel, vaid igasugune sotsiaalne kogunemine sobib veini joomiseks hästi. Prantslased naudivad veini nii lõuna kõrvale, pärast tööd ja isegi ametialastel kohtumistel. See on lihtsalt nende kultuuriga põimitud. Trikk on lihtsalt piirduda ühe klaasikesega.

Allikas: Anne&Stiil aprill 2019

Kui soovid rikastada oma iluarsenali prantslannade lemmikute ilutoodetega, siis tea, et aprill on Apotheka Beautys Prantsuse kosmeetika kuu, mil leiad suurepäraseid pakkumisi mitmete ilubrändide valikust. Tutvu pakkumistega siin!

Seotud postitused
  1. Kuidas olla prantslanna, alati ja kõikjal. Kuidas olla prantslanna, alati ja kõikjal. Aprill on Apotheka Beautys Prantsuse kosmeetika kuu. Selle raames intervjueerisime nelja prantslannat ja uurisime, mis on nende ilu saladus. Meiega jagasid mõtteid prantslannade ilust ja elustiilist Fabienne (48), kes on elanud Eestis 20 aastat, val