Naha koorimisest talvel

Naha koorimisest talvel

Riin Liplik, Apotheka Beauty ärijuht ja iluekspert

Väga paljud tooted sisaldavad happeid, mis aitavad nahka puhastada ja sel kiiremini uueneda. Happed aitavad eemaldada naha välimised, kahjustatud kihid, mis omakorda stimuleerib naha uuenemist.

Vaat et iga kaasaegsema ilusalongi teenuste hulgast leiab happekoorimise, happehoolduse või keemilise koorimise protseduure. Happeid kasutatakse nii peente kortsude kui lõtvunud naha vastases võitluses, aga ka akne ja aknearmide, naha liigse rasuerituse ja laienenud pooride ning komedoonide korral. Abi saab ka tuhmi jume ja ebaühtlase pigmentatsiooni korral.

Näiteks paljud ebapuhtale ja rasusele või aknega nahale mõeldud tooted sisaldavad salitsüülhapet ehk on tugeva kooriva mõjuga. Happeid sisaldavad ka pigmendilaike vähendavad tooted, näole mõeldud ensüümkoorijad ja paljud ülimõnusad ja meeldivalt üllatavad maskid. Ka kooriva efektiga sokid, mis jalgadega tõepoolest imesid teevad.

Sellegipoolest tahan ma üht südamele panna: ärge selle talvise naha happekoorimisega liiale minge. Ma tean küll, see on imeline tunne kui teed oma väsinud ja hallikale nahale ühe maski ja voila – kui selle maha pesed, oled justkui uuesti sündinud. Aga sellegipoolest – ärgem tehkem seda päris iga päev.

Minuga on viimasel ajal juhtunud konsulteerima mitmed inimesed, kes kurdavad, et näonahk kuivab. Kui hakkan uurima, selgub, et kasutatakse igapäevaselt hapetega tooteid, samuti käiakse ka kosmeetiku juures regulaarselt hapetega hooldusi saamas. Nii muutub aga nahk tundlikuks ning inimesel endal tekib arusaam, et on tekkinud allergia. Tegelikkuses võib aga tegu olla hoopis naha ülehooldusega.

Olenevalt nahatüübist tuleb valida sobiv hooldusviis ja mitte kasutada koorivaid tooteid igapäevaselt (v.a. aknepatsiendid, kellel arst on ravi ja vastavaid tooteid soovitanud).

Igatahes, koorivaid vahendeid kasutades soovitan teha seda pigem õhtul, et nahk jõuaks öö jooksul kosuda. Kui aga nahk on kuiv ja kiskuva tundega või kestendab, võiks talvel lisada nahahooldusesse kreemid, millel mõni selline märksõna nagu „toitev“, „nutri“, „ilmastiku“, „kaitsekreem“ või „orgaanilised õlid“. Sellist kreemi võiks siis hommikul 20–30 minutit enne õue minekut nahale kanda. Hea oleks muidugi ka kui päevakreem sisaldaks mõõdukat päikesekaitsefaktorit.

Siinkohal aga ülevaade Apotheka Beauty populaarseimatest toodetest, mis happeid sisaldavad. Soovitan, ent ärgem siis nendega üle pingutage! :) 

Pigmendilaikudele:

Näomaskid ja -koorijad:

Rasusele nahale mõeldud kreemid ja seerumid:

Kortsude ja halli jume vastu mõeldud tooted:

Keha- ja jalahooldusvahendid: