Sügavate toonide aeg ─ loo sügiseselt kaunis jumestus!

13.10.2022

Sügisel hakkavad looduses toonid varieeruma ja muutuvad sügavamaks. Ka peeglisse vaadates võib täheldada, kuidas jume mängib näonahal varjude mänge – otsmikult ja ninalt pruunikam, põskedelt laiguline. Kuidas sellest mängust ühtlasema  nahaga väljuda?

Pigmendilaigud ilmuvad välja suvel ja soojamaareisil. Neid tekitab UV-kiirgus, mis paneb intensiivsemalt tööle tumedat pigmenti melaniini tootvad naharakud ehk melanotsüüdid. Liigse UV-kiirguse (päike ja solaarium), naha vananemise, hormonaalsete muutuste (nt rasedus, kontratseptiivid, hormonaalne ravi), aknearmide ja naha valgustundlikkust põhjustavate ainete kasutamise tõttu võivad melanotsüüdid muutuda hüperaktiivseks ja toota normaalsest rohkem melaniini, mis jaotub nahal ebaühtlaselt, põhjustades hüperpigmenteerunud laike. Kui suvel oli intensiivse päikesekiirguse tõttu pigmendilaike SPF-kaitsetoodetega raske ohjeldada,siis sügis on ideaalne aeg alustada nahka ühtlustava hooldusega ja lasta jumestamisel käiku katvamad tooted.

Naha ettevalmistus

Enne meikimist puhasta nägu nahatüübile sobiliku toonikuga, et eemaldada rasu ja mustus ning anda meigibaasile juurde püsivust. Seejärel kanna näole niisutavat ja kergelt imenduvat kreemi (nt BioNike Hydractive kaitsev niisutav näokreem SPF 30 (40 ml)), hoolda silmaümbrust ja huuli (nt BioNike Eye  kortsudevastane silmaümbruskreem (15 ml)), kuna need piirkonnad on õrnad ja meikimisel alati fookuses.

Jumestuspõhi

Jumestuspõhja tegemist alusta meigialuskreemist (nt BioNike Color Primer meigialuskreem (30 ml)), mis ühtlustab nahatekstuuri ja võimaldab järgnevaid tooteid paremini peale kanda. Enne meigikreemi on hea peita katva tootega (nt BioNike Color Cover peitekreem (3 erinevat, 12 ml)) nahal nähtavad iluvead ning kollakad, punakad, sinakad laigud ja seejärel kanda peale tugeva pigmendi, kuid õhukese tekstuuriga jumestuskreem (nt BioNike Color Cover pulkjumestuskreem SPF 30 202 Sable (10 ml)), mis sobib pigmentide, vitiligo, angioomide ja armide peitmiseks. Selle pulga tumedama tooniga (03 Beige) saad ka kontuurida, kandes seda veidi põsesarna alla ja laubale juuksepiiri lähedale ning hajutades neid piirkondi meigipintsliga (nt IDUN Minerals kabuki pintsel). Jumestuskreemi fikseerimiseks tupsuta seda meigikäsnaga, sest nii kinnitub kreem kindlamini nahale. Silmapiirkonda kanna veelgi kergemat toodet (nt IDUN Minerals Perfect peitekreem silmaalustele hele (6 ml)), et naeratamisel tuleksid kortsukesed vähem esile. Spetsiaalselt silmaümbrusele loodud toode varjab tumedad silmaalused ja loob ideaalse baasi silmameigiks. Kinnita kreemine meigipõhi ühtlustava õhukese puudriga (nt BioNike Color Cover kompaktpuuder (10 g)), sest nii hajuvad sama koostisega põsepuna (nt BioNike Color kompaktpõsepuna 302 Peche (5 g)) ja päikesepuuder (nt BioNike Color päkesepuuder 202 Soleil (10 g)) nahal paremini.

Silmameik

Klassikaline suitsusilm on silmameigis alati moes, sest see sobib kõikidele silmatüüpidele, olenemata vanusest. Suitsusilm ei pea olema intensiivne ja süsimust, see võib olla hoopis mahe ja eri värvides. Kanna lauvärv otse kreemjale silmameigibaasile, et saavutada intensiivsem tulemus. Põhirõhk on ilusal hajutusel, kus sügavaim toon ripsmepiiril hajutatakse kergelt heledamaks kuni kulmu alla välja. Intensiivsema tulemuse saamiseks võib alustada silmapliiatsist (nt BioNike Color silmapliiats 101 Vrai Noir), mida kanda ripsmepiirile ja hajutada ülespoole. Seejärel võib jätkata eri värvivarjunditega lauvärvidega (nt IDUN Minerals mineraallauvärv Lejongap (4 x 1 g)). Alusta tumedaimast lauvärvist ripsmejuure juures ja hajuta seda heledamatesse varjunditesse, kuni kulmu lähedal jääb päris hele. Silmanurka võib teha heledamaks, kasutades selleks paleti heledaimat tooni. Silmalau alumisele limaskestale võib kanda nahatooni pliiatsit (nt IDUN Minerals silmapliiats Sand (1,14 g)), et silmadele värskust juurde anda. Ripsmed värvi volüümi andva musta ripsmetušiga (nt BioNike Color ripsmetušš 3D volüüm-koolutav-pikendav (11 ml)), mis lisab pilgule sügavust. Kulmudele kanna sobivat tooni pliiatsit (nt BioNike Color kulmupliiats 503 (tumepruun)), fikseeri ja lisa tihedust geeliga (nt IDUN Minerals Fiber kulmu-geel (5 ml)).

Huulemeik

Huuletooni valimisel tulevad mängu silmameigi intensiivsus, huulekuju ja sündmus, mille jaoks end jumestatakse. Igapäevases jumestuses võiks eelistada pigem naturaalsemaid ja mahedamaid toone, olenemata sellest, mis kujuga või kui lopsakad on huuled. Nn nude huuled sobivad alati.  Huulemeiki alusta pliiatsiga kontuuri loomisest (nt BioNike Color Lip huulepliiats 202 Nude)) ning seejärel kanna peale mati tulemusega BioNike Color Liplumiere huuleläige 501 Nude (2 ml).

Nahahooldus

Isegi hoolikalt suvel päikese eest nahka kaitstes on keeruline pigmendilaikude teket täielikult ära hoida. Ent ka nüüd, kui sügisel on päikest vähem, ei tohiks SPF-kaitsekreeme kõrvale jätta. UV-kiirgus jõuab ligi 80% ulatuses maapinnale ka läbi pilvede ja hajub õhu käes kiiremini kui nähtav valgus, seega on seda igal pool ja iga ilmaga. Kuna kiirguse intensiivsus on siiski vähenenud, on hea aeg võtta kasutusele pigmendilaikudele mõeldud tooted. BioNikel on selleks loodud Defence B-Lucent sari, mille toode Drop-On pigmendilaikudele (15 ml) on suunatud paiksetele tumedate laikudele, nagu tedretäpid, vanuselaigud, pigmenteerunud aknearmid või teistest nahapuudustest tingitud tumedad laigud. Geelja koostisega toode sobib üksikutele tumedatele pigmendilaikudele õhtuseks kasutamiseks. Kui nahal on suuremaid pigmenteerunud alasid, võib kanda õhtuti üle terve näo BioNike B-Lucent pleegitavat ühtlustavat kontsentraati (30 ml). Pigmendilaike aitab ühtlustada ka C-vitamiin, millega võib teha heledamatele pigmendilaikudele öise kuuri, et taastada naha sära. Kuna pigmendivastastes hooldustoodetes on aktiivseid koostisosi, mis eeldavad päikese-kaitset, tasub päevasel ajal kaitsta nahka BioNike B-Lucent kreemiga pigmendilaikudele SPF 50 (40 ml), mis aitab ära hoida tumedate laikude teket ja vähendada juba tekkinud laikude süvenemist.

Hea teada!

Pigmendivastased tooted on aktiivsed, mistõttu kasutatakse neid õhtul, päeval tuleb kanda kindlasti UV-kaitsekreemi.

Pigmenteerunud näonahal tasub eelnevalt meigikreemi toone katsetada (mitte lähtuda pelgalt kaelatoonist), et leida kõige sobilikum värv, mis ei annaks pigmendilaigule ebaloomulikku hallikat tooni ega tooks seda rohkem esile, vaid peidaks selle hajusalt.

Suitsusilm ei pea olema ilmtingimata intensiivne ja must. Suitsusilm on meigistiil, kus laug on kaetud ühtlaselt sobivate toonidega ja hajutatud intensiivsemast pigmendist ja ripsmepiirist väljapoole kulmude suunas mahedamaks ja heledamaks, andes nii suitsuse efekti.

 

TEKST JA MEIK: SIGNE UIBO

MODELL: OLGA

FOTOD: TIINA KUKK

ALLIKAS: NAERATA (SÜGIS 2022)

Minu ilu saladus:

 • Minu ankeet – kes blogib?

  Loe edasi

 • Tervise puudutusega ilust

  Loe edasi

 • Suvi, mis ajas segadusse ehk araabia-terrass, meigivabadus ja festivalivaib

  Loe edasi

 • Apotheka Beauty videoõpetused

  Loe edasi

 • Nihao, Peking!

  Loe edasi

Kõik postitused